Jak se přestěhovat co nejlevněji? Efektivní tipy, jak na to

Cena za stěhování se může významně lišit. Asi nejlevnější záležitostí je stěhovat se v rámci jednoho města. Čím větší je město, tím více máte možností. Stěhování v Praze je tak asi tou nejlevnější možností u nás. Bude ale záviset na celé spoustě faktorů, které ovlivňují konečnou cenu. Pokud si najmete odbornou společnost, nebo se stěhujete na vlastní pěst – vždycky můžete ušetřit. Přinášíme několik tipů.

Pronájem auta

Při stěhování obvykle narazíme na problém, že nemáme dostatečně velké auto. V takovém případě máme hned několik možností. Tou nejlevnější je půjčit si auto od někoho známého, kdo ho vlastní. Další možností je půjčovna aut. Třetí možností je půjčit si vůz od stěhovací společnosti, pouze s řidičem bez pracovníků, kteří vaše věci nastěhují a vystěhují. Pokud si k tomuto účelu angažujete přátele, je pravděpodobné, že vás to vyjde levněji. Nejdražší možností je pak pronajmout si vůz i s pracovníky.

Obalový materiál

Pokud jste nenastřádali dostatek krabic, které pojmou veškerý váš majetek, pak je budete muset sehnat jinde. Nejdražší možností je tyto krabice zakoupit. To se ale může prodražit. Další možností je navštívit supermarket, kde vám ochotné prodavačky rády ponechají některé krabice ze zboží, které vybalili. Ideální jsou například banánové krabice, které jsou dostatečně pevné. Tato možnost je zdarma (popřípadě za čokoládu, kterou věnujete hodné paní prodavačce). Poslední možností je půjčit si obalový materiál od přepravní společnosti (půjčí vám je i tehdy, když si od nich neobjednáváte samotné stěhování).

Sledujte hacky při stěhování

Na internetu se stěhování věnuje celá spousta stránek. Zde můžete najít různé rady a tipy, jak ušetřit čas a peníze při stěhování. Velmi oblíbené jsou různé způsoby balení vašich věcí. Možná se budete divit, ale oblečení nemusíte přepravovat jen v krabicích.