Bydlení v centru i v blízkosti zeleně: Byty Na Vackově lákají zájemce na novou etapu

Dostupnost městskou veřejnou dopravou, veškeré služby v okolí a pracovní i životní příležitosti, bydlení v metropoli nabízí výhody, o kterých se na venkově často ani nesní. Výhodou nové etapy projektu Na Vackově je rovněž blízkost zeleně v podobě místních parků a lesoparku. Všechny benefity a velký zájem byly také důvodem pro stavební společnost Metrostav Development pro další výstavbu. V této fázi se staví čtyři moderní bytovky s celkovým počtem 232 bytů. Které byty jsou ještě na výběr a proč volit jednotku právě zde?

Žižkov stoupá na ceně

Příběhy o místní galérce jsou už jen kapitolami v kronikách, Žižkov prošel mohutným rozvojem infrastruktury a dnes patří mezi nejmodernější části metropole. Výhodou je návaznost na centrum a perfektní dostupnost městskou veřejnou dopravou. Zapomenout se nesmí ani na sociální a občanskou vybavenost, školy, školky, zdravotnická zařízení nebo banky či poštu. Lokalita nabízí obchodní možnosti pro běžné každodenní nákupy, k tomu se o Žižkovu říká, že je „zeleným srdcem“ metropole, protože se v jeho obvodu nachází množství parků a lesopark.

Moderní bytovky s komfortem

V rámci minulých etap vznikaly domy v ulicích Na Vackově, Rixdorfská nebo Olgy Havlové, v současné fázi se staví čtyři bytové domy podél ulice Malešická. Za architektonickým návrhem stojí studio KAAMA, které navrhlo styl propojující modernu s maximálním pohodlím. Katalog bytů na Žižkově čítá 232 položek s dispozicemi od 1+kk po 5+kk, přičemž jsou včetně balkonu, terasy nebo předzahrádky, u některých nechybí sklepní kóje nebo skladovací komora. Tyto prostory se jistě budou hodit pro uskladnění sportovního vybavení a náčiní.

Za sportem a kulturou

Vyjet si na kole po práci? V této lokalitě žádný problém, protože v okolí se nabízí několik parádních cyklostezek, mimo jiné jedna vedoucí přímo pod Vítkovem, které se přezdívá Staré spojení. Volejbal nebo fotbálek? I hřiště na různé kolektivní sporty nechybí v místních parcích. A kam vyrazit večer? Rozhodně do některého z místních klubů. Nebo snad raději za kulturou? Žižkovské divadelní a hudební scény patří k nejlepším v celé metropoli, pozadu nezůstává ani kino Aero, kde se promítají nezávislé i starší filmy.