Inspekce nemovitostí – Ing. arch. Petr Tichota

Řešíte technický problém ve Vašem domě nebo bytě, na Vaší nemovitosti? Potřebujete vypracovat znaleckou a expertní zprávu o Vašem technickém problému v nemovitosti?

Pak jsem tu právě pro Vás. Znalecké posudky provádím ve Středočeském kraji, v Praze a na Nymbursku.

Tým Nemopas

Patřím do týmu znaleckého ústavu Nemopas, který má více než desetileté zkušenosti s vypracováváním technických a expertních zpráv. Tým nemopas sdružuje inpektory nemovistí z celé republiky. Inspektor nemovitostí, tedy i já, jsou připraveni Vám se vším pomoci.

Mými prioritami je pomoci Vám s technickými problémy ve Vašem domě. Pokud potřebujete telefonickou konzultaci, máte ji u mne zdarma. Touto konzultací často jasněji odhalíme příčinu problému a řešení je jednodušší.

Domluvíme se na všem potřebném ve snaze co nejrychleji vyřešit Váš konkrétní problém.

Průběh inspekce nemovitosti

Přímo na místě s Vámi budu konzultovat problém a naznačím způsob odstranění.

Podrobně zdokumentuji celý technický problém, určím příčiny a navrhnu způsob sanace. Záveřečnou prací je vypracování znaleckého posudku, který můžete použít v případě reklamace, popř. soudních sporech.

Zaměřuji se na měření hladiny hluku, světla, vzduchotěsnosti, koncentrace škodlivých látek apod. Mohu Vám vypracovat přímo i projekt pro odstranění technických poruch.

Technické problémy, které většinou se svými klienty řeším je plíšeň na stěnách nebo oknech, mokré skvrny na stěnách, pod střechou, vlhko ve sklepních prostorách, průvan a chlad v bytě, špatné utěsnění místností či mnoho dalšího .

Moje hodnoty

Hlavními hodnotami a prioritami mé práce je pečlivost a celková technická kvalita. Neomezuji délku prohlídky nemovitosti, je důležité vše dobře prověřit, zhodnotit a poté jasně klientům vysvětlit celý výstup.

Empatie je dalším bodem mé práce. Nerad vedu akademické diskuze a nestanovuji nesplnitelná kritéria sanací vad. Naším společným cílem je Vaše spokojené bydlení bez poruch. Snažím se maximálně pochopit přání a požadavky klientů, podle toho mohu nastavit formu předaných informací. Ke každé vadě nabízím řešení od provizorního (úsporného a okamžitého) přes logické (odpovídá stáří nemovitosti, finanční náročnosti  atd.) až po technologicky správné a dlouhodobě trvalé.

Další služby

Mezi moje další služby patří například také vypracování Průkazu energetické náročnosti budovy. Tento „certifikát“ je dnes již nutný při jakémkoliv jednání s nemovitostmi jako je jejich prodej nebo dokonce i pronájem.

Kontaktujte mne a domluvíme na všem, co budete potřebovat.