Ikonické lampy Anglepoise nikdy neomrzí

Trendy na poli designových svítidel se mění takřka nepřetržitě, ale některé klasické modely přetrvávají, mnohdy i několik generací. To je rozhodně případ ikonické lampy značky Anglepoise, která je už po mnoho let pojmem nejen v rámci britského designu.

Pojďme si slavnou lampu, která se stala jednou z vlajkových lodí ostrovní designové tvorby, blíže představit.

Léty prověřený vzhled a funkční design

Hekticky se měnící svět designu dává vzniknout stále novým svítidlům. Designéři se pokaždé snaží přijít s inovativním návrhem. Mnohdy tak velmi rychle upadne do zapomnění produkt, který skýtá nesmírný potenciál. To se naštěstí nestalo v případě nyní už slavné lampy Anglepoise, která je hitem mezi milovníky jednoduchého a funkčního designu už po několik desítek let.

Máte však pocit, že lampa, která byla navržena před několika desetiletími, musí být nutně zastaralá? Potom vás lampa Anglepoise přesvědčí o opaku, neboť je, ač je to k neuvěření, zcela v souladu se současnými designovými trendy.

I lampa Anglepoise však za tu řádku let doznala jistých změn. Jednalo se však spíše o dílčí úpravy a menší vylepšení, která nenarušila léty prověřenou koncepci. Původní a současný model se tak liší převážně použitým materiálem, technologickými postupy a precizním zpracováním všech detailů. Objevilo se také mnoho dalších modelů, které však mají na zřeteli původní produkt a ke své předchůdkyni se velmi hrdě hlásí.

Jedna lampa, nekonečné použití

Jednoduchý, leč působivý design umožňuje použití této lampy ve všech typech interiérů, od minimalisticky pojatých prostor, v rámci industriálního konceptu i v každém jiném interiéru.

Široké možnosti využití této lampy jsou dány také spíše střídmými barvami, tedy bílou, černou, šedou a případně metalickými odstíny, které umocňují luxusní dojem. Nechybí však ani barevné varianty, například světle růžová. Takový odstín je v kombinaci s jednoduchým designem na první pohled poněkud nezvyklý, avšak o to působivější. Barvám se dostává pozornosti i v rámci přívodních kabelů, které na pozadí neutrálního odstínu tvoří zajímavý akcent. Vždyť proč by se kabel jednou nemohl dostat do centra dění?

Rozhodně se však nemusíte bát, že pod značkou Anglepoise se skrývá jediná stojací lampa. Součástí portfolia této značky jsou i nástěnné či stolní lampy, díky nimž lze vytvořit působivé osvětlení jakéhokoli prostoru, včetně dostatečného osvětlení pracovní plochy nebo vytvoření příjemného náladového osvětlení vybízejícího k relaxaci a odpočinku.

Viděli jste už někdy tak promyšlenou lampu, jako je právě lampa Anglepoise? Možnosti jejího využití jsou takřka nekonečné, jak se jistě přesvědčíte na vlastní kůži.