Dejte pozor na zloděje

Každý dům nebo byt má své slabé místo, které by mohl využít nenechavý návštěvník. Zloději a lapkové volí taková místa, která jsou jen málo chráněná.

Nejčastějším místem jsou vstupní dveře. Chcete – li předejít nechtěné návštěvě, opatřete si dveře bezpečnostní anebo alespoň kvalitní zámek. Ideální jsou elektronické ovladače zámku a videofony.

Kupujeme zámek, který je ten správný?

Chcete – li se vyhnout nezvané návštěvě, musíte mít svůj byt či dům správně zabezpečený. Prvním předpokladem jsou vhodné vchodové dveře s bezpečnostním zámkem.

Jak ale vybrat ten správný? Nakupujte pouze u odborníků.

Bezpečnostní zámky s vložkou kupujte pouze u ověřených firem, které na trhu působí delší dobu (mají větší zkušenosti) a prodávají certifikované výrobky. Jednou z jejich výhod je i to, že vám nabídnout více druhů a dostanete u nich i další potřebné příslušenství. Díky tomu budete mít jistotu, že vám vše bude pasovat dohromady.

Specializované prodejny vám také lépe poradí, případně zámek nainstalují.

Pouze certifikované zámky

Tyto zámky jsou certifikovány platnými normami.

Ke kvalitnímu zámku také obdržíte návod na montáž a rady, jak jej udržovat a to vše v češtině.

Chcete – li mít opravdu kvalitní zámek, vybírejte pouze z nabídky těch, které potřebují k výrobě náhradních klíčů bezpečnostní kartu nebo jinou identifikaci, v opačném případě jej raději nekupujte.

A co dál?

Dalším citlivým místem je balkon nebo terasa. Bydlíte – li v přízemí, ideálním řešením jsou mříže.

Ani střecha nebývá ušetřena. Tady lákají především světlíky či vikýře.

Pozor dejte také na garáž, zvláště pokud se z ní dostanete do domu.

Majitelé sklepů musí pamatovat i na sklepní okna, především v případě jejich větších rozměrů.

Tip na závěr:

Pokud máte vchodové dveře prosklené, opatřete sklo bezpečnostní fólií. Je nenápadná, sklo zpevní a po úderu zabrání jeho vysypání. Funguje podobně jako mříž.