Proč si pořídit bydlení v dřevostavbě?

Dřevostavba je ekologická, úsporná, poskytuje příjemné zázemí a nezřídka nádherně voní. V současné době se jejich obliba narůstá a výstavba se stále více rozšiřuje.

Pokud je dřevostavba správně navržená, je velmi šetrná k životnímu prostředí.

Jaké výhody dřevostavby poskytují

Dřevo je materiál, který se vyrábí z obnovitelných zdrojů, je velmi příjemné a navíc přírodní.Domy vystavěné ze dřeva se rychleji vytápějí. Dřevostavba je ideální pro dosažení nízkoenergetického standardu. Velkou výhodou je rychlost výstavby. Výstavba je také suchá.Dřevostavby poskytují dobré tepelně izolační vlastnosti. V případě potřeby je likvidace nenáročná. V případě nízkoenergetické dřevostavby je velkým pozitivem i úspora za vytápění a malá spotřeba energie na temperování stavby.Významnou předností je i tvarová stálost.

Některé mýty a fakta

Pro některé z nás dřevostavba nepředstavuje ideální rodinný dům. Důvodem může být celá řada předsudků, které jsou s dřevěnými stavbami spojovány.

  • Dřevostavba je náchylnější k požáru, protože dřevo je hořlavý materiál

Prvotní příčinou požáru většinou nebývá samotný materiál, z něhož je dům postaven. Požár vzniká jaků důsledek špatného provozu domácnosti. Záleží na provedení konstrukce – hladké a dokonale opracované panely jsou k požáru méně náchylné, než nahrubo opracované trámy.

  • Dřevostavby jsou více náchylné k vlhku

Odolnost proti vlhku je dána kvalitou a vhodným konstrukčním řešením.

  • Dřevostavba potřebuje více péče

Záleží na volbě materiálu. Je pravda, že čas od času je potřeba dřevo natřít olejem nebo lazurou, ale nepotřebuje žádné předchozí úpravy.

  • Nemají dlouhou životnost

Opět záleží na druhu materiálu.