I ložnice může být elegantní a luxusní

Než začnete ložnici přetvářet, uvědomte si, v jakém duchu se celá místnost ponese. Chcete – li vytvořit jedinečný interiér v luxusním stylu, je třeba vzít v úvahu nejen klasický trend v designu interiéru.

Chcete – li zdůraznit decentní luxus a eleganci místnosti, inspirujte se klasicismem. Zvláštní kouzlo dodají interiéru i nenápadné barevné obrazy, které mají světlý akcent.

Barva místnosti

Styl dá pokoji barva a základní odstíny, které v místnosti převládají. Při jejich volbě mějte na paměti několik drobností:

  • Malou místnost opticky zvětšíte světlými, pastelovými odstíny, které dají možnost naplnit prostor světlem, i když je v místnosti málo oken.
  • Světlé barvy vytvářejí uvolněnou atmosféru, která je pro odpočinek a relaxaci důležitá
  • Ložnice v tmavých odstínech vypadají „těžké“ a ne vždy přinášejí uklidňující pocity.
  • Luxus do ložnice vnáší zlaté a stříbrné detaily.

Nábytek

I nábytek v celé místnosti by měl být nejen pohodlný, ale i funkční. Mějte však na paměti, že ne vždy je vysoká cena vybavení zárukou kvality. Velmi často lze najít i levnější varianty, které mají nejen atraktivní vzhled, ale i dlouhou životnost.

Postel pro luxusní spánek

Základem je dobrá a kvalitní matrace. Důležitou roli hraje i materiál povlečení a prostěradla a samozřejmě barevné ladění. Nic nezkazíte povlečením v neutrálních barvách. Elegantně působí bílá, která vám poskytne základ pro polštářkové dekorace či přehoz. Ten, kromě dekorační funkce, plní i funkci ochrannou. Tady si můžete dovolit barvy výraznější, jen pozor, aby ladily s celkovým barevným tónem místnosti.

S barvami to však nepřehánějte. Volte neutrální základ, který se dá libovolně kombinovat.

Díky tomu vytvoříte nedbalou eleganci a luxusní vzhled.

Doplňky doladí atmosféru

Celou atmosféru doladí i stylové doplňky. Mohou to být již zmiňované polštářky na posteli, lampička na nočním stolku či nad postelí, záclony a závěsy na oknech nebo věšák na župan.