Co o vás vypovídá vaše ložnice?

Možná se to nezdá, ale v posteli trávíme celou třetinu svého života a někdo i více. Pravidelná dávka kvalitního spánku dodá našemu organismu potřebnou energii, relaxaci a zasloužený odpočinek. Každá ložnice mnoho vypovídá o svém majiteli. Většině z nás, při jejím vybavování, nezáleží na tom, co je právě v módě, ale dáváme přednost tomu, v čem se cítíme dobře a pohodlně.

Příjemnou atmosféru v ložnici můžeme navodit i celou řadou doplňků.

Přinášíme několik tipů.

Přírodní a méně formální styl

Tento styl v sobě přináší nenápadnost, jednoduchost a nevýraznou barevnost. Celý pokoj je laděn do přírodních tónů zelené, bílé, šedé a béžové. Někomu by se mohl na první pohled zdát jako pokoj v provizorním řešení nebo pokoj studentský. Zdání však klame. Ve výbavě pokoje nalezneme velice kvalitní přírodní materiál. Ten se objevuje i u osvětlení, které je v kombinaci dřeva a látky. Ze dřeva jsou vyrobeny i dekorace, které dolaďují příjemnou a pohodovou atmosféru.

Dámský pokoj

Některé ženy si potrpí na střízlivosti výbavy ložnice, jiné dávají přednost opulentnosti. Inspiraci čerpají ve výbavě některých honosných hotelových pokojů. Prim hrají růžové tóny, které kompenzuje několik málo prvků v jiné barvě. Zapomenout nesmíme ani na spoustu polštářů, které mají spíše dekorativní charakter a objevuje se na nich řada třásní.

U povlečení převládá bavlna či satén. U postele nesmí chybět lampička, povětšinou v kovovém provedení.

Severský styl

Základem pro tento styl je bílá barva, kterou doplňují jemné přírodní tóny. Také materiál je vesměs přírodní.

Pro tento styl je velice důležité pohodlí a ležérnost. To vše působí útulným dojmem. Jako doplňky se často využívají různé vázičky s květinami nebo dekorace s přírodními motivy, které se mohou objevit na polštářku či obraze.