Hypotéka je investice do budoucnosti

Hypotéka je jedna z možností, jak si zajistit vlastní bydlení v krátké době. Pokud budete správně plánovat, je hypotéční úvěr jedním z mála výhodných řešení pro investice do vlastního bydlení.

Ač se to nezdá, i hypotéka nabízí některé z výhody – především, jak již bylo psáno výše, je to investice do vlastního bydlení, které se ještě navíc zhodnocuje. Neplatíte nikomu navíc za bydlení, splátkami financujete bydlení pouze vlastní. Při splácení hypotéky si lze snížit základ daně o zaplacené úroky, díky čemuž se snižují náklady na hypotéku.

Pokud se právě rozhodujete, zda si o hypotéku zažádat, navštivte portál fajnhypo.cz, kde najdete řadu užitečných informací.

Fajnhypo vám poradí

Na portálu fajnhypo.cz naleznete celou řadu důležitých informací, které se týkají hypoték. Pokud chcete získat nejlevnější hypotéku, vyplníte poptávkový formulář na úvodní stránce. Ten je následně vyhodnocen, zpracován a vy dostanete nejvýhodnější nabídku, která bude odpovídat vašim požadavkům i možnostem splátek. Na portálu také naleznete srovnání jednotlivých hypoték i kalkulačku pro určení výše splátek.

Kde všude můžete hypotéku využít?

Rozhodli jste se pro vlastní bydlení, chybí vám však potřebné finanční prostředky a proto chcete zažádat o hypotéku. Na co lze hypotéku získat?

  • Koupě nemovitosti

Hypotékou můžete financovat nákup rodinného či bytového domu, bytu v osobním vlastnictví, stavebního pozemku, ale i chaty nebo chalupy. Můžete ji využít i pro nákup zemědělských stavení nebo nebytových prostor.

Při koupi nemovitosti obdržíte celý obnos naráz.

  • Výstavba

Hypotéku můžete čerpat i na výstavbu nového rodinného domu. Peníze však budete dostávat postupně a to v závislosti na jednotlivých výstavbových etapách. Při žádosti je potřeba doložit harmonogram plánovaných prací.