Fenomén jménem Airbnb: Svezte se na vlně a vydělávejte krátkodobým pronájmem bytu!

Pronajímatelé nemovitostí to nemají snadné. Musí řešit sto a jeden problém, ke kterým může v rámci dlouhodobého pronájmu nastat. Ať už jde o věčně nespokojené nájemníky, neplatiče či jiné „příjemné“ záležitosti, jsou minimálně stejně demotivující jako minimální výnos… Ale jde to i jinak – efektivněji. Zřejmě jste již slyšeli o krátkodobém pronájmu, pravděpodobně v souvislosti se službou Airbnb. A právě tento způsob příjmu momentálně razí stále více Čechů.

Airbnb není nic jiného než zprostředkovatel pronájmu. Služba funguje celosvětově a nachází se na ní miliony nabídek v rámci desítek tisíc měst ve 190 zemích světa. Praha, jakožto populární turistická destinace, je samozřejmě zastoupena také. V dubnu 2017 se na portálu nacházelo téměř 16 000 nabídek ubytování v České republice a většina (cca 11 500) z nich připadala právě na hlavní město.

Většina pronajímatelů si zřejmě na nezájem nemůže stěžovat. Jen za rok 2016 se v ČR přes Airbnb ubytovalo 710 000 lidí a lze předpokládat, že momentálně je zájem ještě o něco větší.

Jak z bytu vytěžit maximum? Obraťte se na profesionálního správce

Umístit inzerát na Airbnb však pravděpodobně nebude stačit. Chcete-li uspět mezi tisícovkami podobných nabídek, budete se muset aktivně přičinit, aby se hosté ve vašem příbytku cítili příjemně. A v prvé řadě zaujmout jejich pozornost, což není tak snadné, jak se na první pohled jeví.

Nechcete-li do krátkodobého pronájmu investovat čas, svěřte svou nemovitost do správy profesionálů, kteří se postarají o vše potřebné. Společnost Let Me Inn nabízí více než pouhou správu Airbnb v Praze – odborníci využívají i další servery a zvyšují svým klientům výdělky o desítky procent.

Navíc zajišťují i veškeré další úkony, které s pronájmem souvisí. Tedy vše od předání klíčů až po úklid a homestaging. Cena za správu Airbnb vás příjemně překvapí. Další informace najdete na www.letmeinn.cz.