Kvalitní plachta na náš venkovní bazén

Venkovní bazén je dnes součástí skoro každého domu. Je to dokonalý doplněk našeho spokojeného bydlení, a aby to všechno splňovalo také svůj účel, je třeba mít vše pod kontrolou. Sem bychom také měli zařadit i zakrytování našeho bazénu, který by nám měl v horkých měsících přinášet radost.

Výhody bazénových plachet

Bazénové plachty samozřejmě splňují hned několik požadavků klientů, kteří mají zahradní bazén. Mezi první výhody bazénové plachty patří dokonalá ochrana před veškerými nečistotami, které se do bazénu mohou dostat z okolí. Může to být napadané listí, jehličí nebo dokonce i větve ze sousedova stromu. Čištění takového bazénu pak vyžaduje spoustu práce, které se většinou musejí provádět každý den, aby voda byla čistá. Jestliže si plachtu ale pořídíme, čištění tak můžeme vynechat. V takových případech postačí bazén večer jen správně zakrýt bazénovou plachtou, kterou dobře a pevně natáhneme nad hladinu a upevníme. Ráno plachtu jen složíme a můžeme si tak vychutnat nejen čistou vodu v našem bazénu, ale i odpočinek bez nějakého čištění.

U takovýchto bazénových plachet je také výhodou to, že v případě jejich pořízení snížíme spotřebu bazénové chemie, jelikož se v tomto případě voda pomaleji odpařuje.

A co dalšího nám bazénová plachta může nabídnout?

Pořizovací cena, ta je další velkou výhodou bazénových plachet. Oproti jiným druhům zastřešení, které jsou celkem právě finančně náročné, je cena plachet velice zajímavá. Chceme – li si takovou plachtu pořídit, můžeme si být jisti, že budeme mít dokonalou ochranu a čistotu vody v bazénu. Nejenže jsou lehké, ale snadno se také udržují. Pokud bychom měli zájem, můžeme si nechat takovou plachtu nechat potisknout třeba logem nebo nějakým názvem. Pro majitele bazénů představuje pak plachta určitý druh komfortu, odpadá tady právě již zmíněné každodenní čištění vodní hladiny. Jsou jednoduché na údržbu a také se s nimi snadno manipuluje.

Jaké služby nám může firma nabídnout

Vzhledem k tomu, že v poslední době zaznamenáváme zvýšenou poptávku po bazénových plachtách, jsou také v nabídkách firem různé doplňkové služby. Například bychom neměli zapomínat na to, že k takové plachtě jsou třeba i napínací gumy, kotvící čepy, průtoková síta a podobně. V mnohých případech se zákazník zeptá, zda je možné pořídit si plachtu na bazén, který má atypický tvar. Firmy nabízejí i tuto službu. Dnes je totiž velmi oblíbené mít doma něco, co není ve standardním tvaru a bazén není výjimka.

Zdůraznit také musíme dlouhou životnost těchto plachet, která se odhaduje na 10 až 15 let. Firmy navíc nabízejí také vysoko pevnostní materiál, který je odolný vůči povětrnostním podmínkám. Bazénové plachty ovšem mohou být také spolehlivě a hravě napínány nad hladinu a to díky speciálnímu navijáku, který může být jakou součást balení. Stejně tak je tomu i při skládání plachty. Firmy nabízejí své služby prakticky na zakázku a tak není žádný problém, objednat si jakýkoliv rozměr plachty, jakýkoliv tvar plachty i jakoukoliv barvu plachty.

Solární plachta

Mezi další plachty, které jsou velmi výhodné pro nás, jako majitele venkovního bazénu, patří i solární plachta. Je dokonalým doplněním našeho komfortu v případě, že mimo již zmíněnou čistou hladinu můžeme mít i jemně ohřátou vodu. Solární plachta je vyrobená z velice odolného materiálu, který reaguje na sluneční záření a tím během dne zvyšuje teplotu vody a v noci ji spolehlivě udržuje. Solární plachtu výrobci doporučují používat v kombinaci s ohřevem vody.

Díky bazénovým plachtám tak máme mnohem snazší péči o vodu v bazénu. Nikdo by přece nechtěl každý den trávit u bazénu a čistit vodu jen proto, že bychom si rádi užili letní radovánky nebo proto, že jsme se ještě stále nerozhodli, zda takovou plachtu pořídit.

Co říká praxe

Musíme ovšem podotknout, že mnoho majitelů bazénů dělá velké chyby, které si ani neuvědomuje. Ve většině případů jde o to, že chtějí vlastně všechno najednou, plachtu, zakrytování, ohřev vody, snadnou údržbu, filtraci, protiproud, tepelné čerpadlo,….