Ecotop.cz: když víte, čím chcete topit

Pokud alespoň čas od času otevřete domácí zprávy, možná jste zaregistrovali časté téma, kterým jsou kotle na tuhá paliva, o které je aktuálně nemalý zájem. Prioritně na vesnicích se jedná o oblíbený a vyhledávaný způsob topení, který je zapříčiněn možnosti dotací z EU.

V případě, že i vy přemítáte nad tím, která z možných variant vytápění je právě pro vás ta pravá, můžete se během svých propočtů také podívat na specializovanou firmu na tuhá paliva, kterou najdete na její domovské webové stránce, na adrese ecotop.cz. Jedná se o českou rodinnou firmu, která ve své nabídce kromě jiného nabízí také například prodej palivového dřeva, či dřevěných briket. Nicméně mnohem více informací jak o firmě samotné, tak i její nabídce se dozvíte na již uvedené adrese.

Něco málo o dřevěných briketách

Dřevěné brikety jsou jedním z možných paliv, které nabízí již zmíněná firma Ecotop. Jak už název napovídá, jedná se o ekologickou variantu paliva, které vám ušetří nejen váš drahocenný čas, ale i v neposlední řadě peníze. Hlavní výhodou dřevěných briket je vysoká výhřevnost, dále také fakt že dlouho hoří, velmi snadno se skladují, nerozpadají se a v neposlední řadě jsou díky nízkému obsahu vody okamžitě použitelné jak v kotlech, tak i přirozeně v krbech a kamnech. Při procesu výroby dřevěných briket nejsou použita žádná pojiva či další možné příměsi, tudíž se jedná o zcela ekologické topivo.

Dřevěné palety

Dřevo jako tuhé palivo má na trhu několik provedení. K těm oblíbeným vedle již zmíněných dřevěných briket patří také dřevěné palety, které nabízí firma Ecotop v průměru 6 mm nebo 8 mm a to přímo z borovice, dubu nebo také smrku. V nabídce jsou buď z čistého dřeva, nebo popřípadě tmavší z čistého dřeva s příměsí kůry. Veškeré palety jsou vyrobeny bez dalších příměsí, nečistot a nejrůznějších pojiv, tudíž se jedná o zcela ekologický druh topiva.