Objevte sílu kompresoru v domácí i profesionální dílně

Ať už jste hobby kutil nebo profesionál, existuje mnoho druhů nářadí, které by ve vaší dílně nemělo chybět. Takové věci jako svěrák, vrtačka, kladivo či pilka snad ani není třeba zmiňovat, to by napadlo každého. Nyní se ale zaměřme na jiné nástroje.

Možná, že je ve svém vybavení ještě nemáte, možná, že jste už o jejich pořízení někdy přemýšleli. Pokud jimi již disponujete, zauvažujte o tom, zdali jsou v dokonalém stavu a stoprocentně připravené vám sloužit. Mezi nástroje, o kterých se tu bavíme, patří například pístové nebo šroubové kompresory.

Jaký kompresor vybrat?

Kromě dofouknutí pneumatik u automobilů, jízdních kol apod. kompresory skvěle poslouží i při úklidu. Síla stlačeného vzduchu dokáže při čištění odvést velmi dobrou práci. Na výběr máte ze dvou základních druhů kompresorů, přičemž rozdíl mezi nimi závisí nejvíce na četnosti používání. Pístové kompresory nejsou vhodné pro trvalý běh. Pokud byste chtěl kompresor používat pouze občas, je pro vás právě pístová varianta tou správnou volbou. Ideální jsou tedy do domácností. Naproti tomu šroubové kompresory nejlépe fungují při stálém odběru stlačeného vzduchu. Měly by běžet v kuse, časté zapínání a vypínání jim škodí a zkracuje jejich životnost. Ve finále jsou energeticky úspornější a rovněž méně hlučné.

Stlačený vzduch vám pomůže při práci i umění

O tom, že je stlačený vzduch výtečným pomocníkem, a to jak v každé domácnosti, tak v profesionálních dílnách, vás přesvědčí výhody pneumatického nářadí. Jedná se o takové nářadí, které využívá tlaku plynu, v tomto případě tedy vzduchu, k zvětšení jejich pracovního výkonu. Typicky se tak jedná o koncovky pro huštění kol, stříkací pistole, pneumatické brusky apod. Některé z nich mohou dosahovat vyššího výkonu než jejich elektrické ekvivalenty.

Další z možností, jak kompresory a sílu vzduchu využít, se jmenuje airbrush technika. Jedná se o techniku, s jejíž pomocí se proudem vzduchu nanáší barva na různé povrchy. Může rovněž sloužit k čištění. S airbrush technikou si můžete například ozdobit váš automobil.