Dvířka pro psy a kočky zajistí vašim čtyřnohým obyvatelům domu svobodu

Jste majitelem čtyřnohého mazlíčka, ať už kočky nebo psa? Každý z nich potřebuje občas ven a vy jim potřebujete umožnit průchod na terasu, balkon, do přízemí domu či garáže, aniž byste museli neustále otevírat a zavírat dveře. Vítanou pomocí mohou být speciální dvířka, která umožní vašim čtyřnohým spolubydlícím volný průchod, aniž byste museli mít dveře neustále pootevřené.

Vhodná dvířka

Prvním aspektem je samozřejmě velikost čtyřnohého společníka. Ta hraje velmi důležitou roli především u psů.

Další hledisko je materiál. V nabídce naleznete nejčastěji dvířka plastová či hliníková, která jsou vhodná jak do plastových dveří tak i do dveří dřevěných a dokonce je lze zabudovat i do stěny.

  • Bezpečnostní dvířka

Díky moderním technologiím máme na výběr několik různých variant.

Bezpečnostní dvířka s čtečkou mikročipů fungují u psů a koček, kteří mají čip, díky kterému zabráníte nechtěnému vstupu cizích zvířat do vašeho domu. Pokud pes čip nemá, lze použít přívěsek na obojku. Zde však hrozí ztráta. Dvířka jsou poháněna na baterii.

Bezpečnostní dvířka s manuálním ovládáním mají různý počet poloh, který umožní nastavení různého režimu – vstup, výstup, volný průchod či zcela zavřeno.

U většiny modelů naleznete magnetickou aretaci výkyvné klapky. Ta umožňuje návrat klapky, po průchodu zvířete, do původní polohy. Nedochází tak k jejímu pootevření při průvanu, do předsíně nenaprší a do domu se nedostanou nezvaní hosté – myši, žáby či hmyz. Také brání únikům tepla a průniku zvuků a pachů z venkovního prostředí.

Umístění dvířek

Ideální místo jsou vstupní dveře. Nejlepší je, pokud můžete dvířka instalovat před pořízením nových vchodových dveří nebo při rekonstrukci bytu. Při jejich montáži mějte na paměti, že psi dvířky prolézají – nejprve prostrčí hlavu, pak přední nohy a trup a na závěr zadní nohy. Z tohoto důvodu je potřeba spodní hranu dvířek umístit do výšky hrudníku psa, nikoli až k zemi.