Dřevěné střešní vazníky

Májka vztyčená na stavbě po dokončení střešních krovů je známkou, že hrubá stavba domu je dokončena. Střešní konstrukce z dřevěných příhradových vazníků jsou vhodné pro všechny typy rodinných domů i jiných objektů. Obzvláště výhodné je použití vazníkové konstrukce u domů typu bungalov, kde vazníková konstrukce nese střešní plášť a zároveň i například sádrokartonový podhled. Stejně tak je vazníková konstrukce použitelná i pro domy s obytným podkrovím při splnění dalších podmínek.

Výroba dřevěných příhradových vazníků

K předním poskytovatelům služeb v oblasti výroby dřevěných příhradových vazníků patří společnost KarStaK s.r.o. Tento výrobce se zaměřuje na výrobu kvalitních dřevěných vazníků spojovaných ocelovými deskami. Dřevěné vazníky a krovy jsou v této firmě vyráběny z vysoce kvalitních a certifikovaných materiálů. Výroba vazníků má v této firmě dlouhou tradici, jelikož její majitelé byli v roce 1994 u vzniku první vaznikářské firmy v Karlovarském kraji. Od roku 1999 se vazníky vyrábějí v moderně zařízené hale v obci Útvina, sídlo firmy je v Dolním Rychnově a s dodávkami se firma zaměřuje především na Karlovarský region, dále na Plzeňský, Jihočeský, Ústecký, Středočeský a Liberecký kraj a rovněž na Prahu a její okolí.

Vazníky se styčníkovou deskou

Vazníkové krovy jsou tvořeny vodorovnými, svislými a šikmými prvky spojovanými styčníkovými deskami převážně do trojúhelníkového tvaru. Trojúhelníkové dřevěné střešní vazníky se vyznačují jednoduchým a efektivním tvarem, který je schopen držet tvar. Krovy musí mít ve srovnání čtyř stran a dvou úhlů stejné parametry a krovy musí udržet stabilní tvar.

Další produkty společnosti KarStaK

  • nosníky Posi-Joist™ jsou kombinací dřevěných pásnic a ocelových diagonál, což přispívá k jejich lehkosti typické pro dřevěné konstrukce. Předností těchto nosníků je snadná montáž a jejich prostupnost pro usnadnění instalace všech rozvodů
  • stěny Posi-Stud™ – jde o unikátní systém překřížených diagonál, který eliminuje tuhost dřevěné konstrukce. Posi-Stud sloupky zajišťují dostatečnou tuhost a minimalizují tepelné mosty vlastním sloupkem
  • Střechy X-Rafter™ – systém rovněž eliminuje jakékoliv tepelné mosty a díky prefabrikovaným kazetovým dílcům lze dosáhnout velké rychlosti výstavby.