Domácí knihovna

Mohou být opatřeny dvířky, posuvnými skly nebo mít volný přístup ke knihám. Vnitřní úložný prostor bývá přehledně rozdělen pevnými policemi, které by měly být odolné vůči průhybu, který bývá častým jevem u nepříliš silných polic. Někdy bývají knihovny nazývány také jako policové regály, což platí o otevřených policích, ze kterých se nechá kniha vyjmout pohodlněji, než u klasické skříňky s dvířky či sklem. Při výběru knihovny byste měli dát přednost bytelné konstrukci, která vám zaručí její dlouhou životnost.

Ikdyž se s posledních letech stále více prosazují elektronické knihy, jejichž čtení umožňují digitální čtečky, stále bude hodně lidí, kteří dají přednost klasickým knihám. Pro knihy však musíme mít vhodnou knihovnu.

Výběr materiálů pro knihovny je dostatečně široký, takže si můžete pořídit knihovnu z masivního dřeva, z lamina, z plastu i ze skla. Kdo preferuje bezúdržbový nábytek, jsou pro něho nejlepší sektorové regály z lamina. Vždy bychom ale měli dbát na design knihovny, který by měl ladit s ostatním nábytkem v místnosti.

Lamino je praktické, odolné a snadno se ošetřuje. Hodí se téměř všude, kromě stylových místností. Masiv je většinou z tuzemských dřevin, ale i z tropických, které však vyžadují pravidelnou údržbu. Dýha je z různých druhů dřevin a také vyžaduje ošetření leštícími prostředky, aby si udržely svůj přirozený vzhled.

Moderní doba přináší inovaci i do domácích knihoven. Kdo nelpí na klasické knihovně plné knih, může si dnes pořídit digitální čtečku a pořizovat si knihy v elektronické podobě. Na cesty či dovolenou si tak můžete vést svou domácí knihovnu v kapse nebo kufru.