Dlažba – moderní druhy

 A přece se to stává v poslední době samozřejmostí díky moderním druhům dlažby. Na trhu je stále více moderních dlažeb do interiéru. V supermarketech a specializovaných prodejnách včetně internetových obchodů je nepřeberné množství materiálů, tvarů i barev, které se pass4sure ST0-075 mohou použít do kterékoliv místnosti v domě či bytě.

Než se rozhodneme k nákupu dlažby, je třeba pečlivě zvážit, v jaké místnosti chceme dlažbu položit, jak bude tato dlažba zatěžována členy domácnosti, jaký nábytek a jak těžké elektrospotřebiče budeme chtít do místnosti umístit. Největší zátěž na podlahu je samozřejmě v kuchyni a chodbě, na rozdíl třeba od ložnice. Podle těchto parametrů budeme dlažbu vybírat. Moderní dlažba se prodává v devíti stupních tvrdosti. Čím vyšší stupeň, tím kvalitnější, odolnější a trvanlivější je dlažba.

Dalším měřítkem je otěruvzdornost, která záleží na kvalitě glazury. I ta má svou stupnici značenou římskými číslicemi od jedné do pěti. Na podlahy v bytě si raději pořídíme dlažbu s vyšším číslem. Nejvyšší kategorie snesou i velkou zátěž a díky mrazuvzdornosti je můžete použít i na balkon či terasu ve venkovním prostředí. Posledním údajem je protiskluznost, která se značí písmenem R a udává se v desetistupňové stupnici. Desítka je vhodná do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny, toalety či vstupní prostory do domu.

pass4sure 000-998

Po vyřešení těchto technických otázek se můžeme teprve zaměřit na design. Dnešní moderní druhy dlažby nabízejí pestrou paletu výběru ve formátech i barvách. Můžete si pořídit napodobeniny kamene, dřeva, květinové vzory, barvy pastelové i méně nápadné.