Co to je a k čemu slouží instalační krabice?

Instalační krabice pod omítku je naprostý základ každého elektrického obvodu. Co to ale vlastně je a k čemu slouží? Na to se zaměříme v tomto článku.

Bez elektřiny by moderní svět nemohl existovat. Vynález 19. století do dnešních dní pohání každou domácnost, výrobní haly nebo kanceláře. Je zkrátka natolik nezbytná, že byste bez ní nemohli číst ani tento článek. Jakou ale plní roli instalační krabice? Na to se zaměříme v toto článku.

Co to je instalační krabice?

Každý dům má elektrické rozvody. Nejsou vidět, protože jsou skryté ve zdech. Než se ale váš dům nebo byt předělal do finální podoby, musel elektrikář natahat spoustu kabelů a propojit je tak, abyste si vy mohli užívat zázraků moderní doby. Velkou roli v natahování kabelů a celé instalaci přitom hraje rozvodná krabice pod omítku.

Podomítkové krabice totiž slouží k uzavření elektrických obvodů. Především v místech, kde dochází k dalšímu rozdělení. V místech, kde dochází k dalšímu rozdělení. Instalační krabice navíc umožňují elektrikářům jednoduše přistupovat ke kabelům a provádět opravy nebo jiné práce, pokud to je potřeba.

Kvalitní české instalační krabice

Instalační krabice na omítku jsou tedy mnohem důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Jejich základní funkcí je totiž funkce ochranná. V místech, kde dochází k rozdělení kabelů na několik různých cest, totiž může snáze dojít k poškození. Kvalitní a dostatečně tvrdá krabice přitom tyto rozvody může udržet v bezpečí i po několik dlouhých let.

Aby ale všechno dobře fungovalo, musíte sáhnout po opravdu dobrých instalačních krabicích. Kde je ale koupit? Na eshopu Kaiser-krabice.cz naleznete široký výběr instalačních krabic, které využijete i vy nebo váš elektrikář při stavbě vašeho domu. Na výběr máte nejen krabice pod omítku, ale také do jiných typů stěn. Všechno zboží navíc pořídíte za příznivé ceny a od českého výrobce. Takže vysoká kvalita a rychlost dodání je zaručena.