Kdy jsou dezinfekce povrchů neúčinné?

Pokud nebudete čištění povrchů věnovat dostatečnou pozornost, může být i ta nejlepší dezinfekce zcela neúčinná. Na co si tedy dát pozor?

Dezinfikovat povrchy je v dnešním světě naprosto nezbytné. Víte ale, jak maximalizovat jejich účinnost? V tomto článku vás upozorníme na problém, který zbytečně snižuje účinnost některých dezinfekcí na povrchy.

Generální úklid

Některé dezinfekce na povrchy jsou velice dobré. Dokáží zničit téměř 100 procent bakterií a virů. Pokud jim ale nepomůžete, je ošetřování dezinfekcí téměř neúčinné. Abyste totiž porch mohli dobře vydezinfikovat, je dobré ho předtím také náležitě vyčistit.

Jedná se o problém, který spousta firem i domácností neuvědomuje. Spousta lidí si totiž myslí, že pokud povrch otřete dezinfekcí, bude to úplně stačit. To ale není tak úplně pravda. Stěny, toalety, šatny, jídelní prostory nebo dotyková místa je totiž potřeba nejprve dopře uklidit a umýt.

Nános nečistot

Proč tomu tak je? Největším problémem jsou usazeniny nečistot, které mohou nejen ve spárách na podlaze nebo zdech způsobit pořádnou neplechu. Přes nános nečistot totiž jen těžko projde i ta nejsilnější dezinfekce na povrchy. To jediné, čeho tím tedy docílíte, bude dezinfekce prachu a zanesené nečistoty. To samé platí i o mastných a lepících klikách. Právě nános mastnoty totiž zabrání účinné dezinfekci. Než tedy na povrch nanesete dezinfekční prostředek, nejprve jej důkladně vyčistěte.

Kvalitní čistící prostředky pak můžete nakoupit na eshopu Prostredkycistici.cz. Naleznete tu široký výběr čistících prostředků a dezinfekcí, které použijete nejen ve firmě, ale také v domácnostech. Vešteré produkty jsou dostupné za skvělé ceny. Často navíc můžete narazit na zajímavé slevy, díky nimž ušetříte ještě více peněz. Peníze můžete ušetřit i registrací, protože registrovaní uživatelé mají přístup k exluzivním slevám a nabídkám, ke kterým se běžný zákazník nedostane.