Co dělat, když je fasáda na vašem domě poškozena vlhkostí a plísněmi?

Pomohou nátěry, ale nejdříve je třeba fasádu vyčistit

Na problémy s vlhkostí a plísněmi je třeba využít vhodné nátěry fasád. Ovšem všechny druhy nátěrů, aby plnily co nejlépe své funkce, musí být aplikovány na čistý podklad. Ze všeho nejdříve je tedy zapotřebí provést mytí fasády. A rozhodně nestačí jen omést poškozená místa koštětem, ale provést dokonalé čištění fasád. Mezi nejlepší technologie na čištění fasád patří pískování. Po něm zůstává plocha fasády bez jakékoliv špíny, pylů, bakterií i bez povrchových plísní. Jak probíhá profesionální čištění fasády pomocí této technologie, se můžete podívat v tomto článku.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=4izKJahitIY[/embedyt]

Pak přikročit k aplikaci nátěrů

Po vyčištění fasády je zapotřebí nechat plochu oschnout a pak ihned aplikovat ochranné nátěry. Aplikace nátěrů by měla opět probíhat celoplošně, nejen na poškozených místech. Pokud by byl nátěr aplikován jen na poškozená místa, určitě se poškození zanedlouho projeví na neošetřené části fasády. A jaké druhy nátěrů volit?

Nejdříve proti plísni, pak proti vlhku

Vlhkost s plísněmi jsou ve většině případů ruku v ruce. Pokud je i vaše fasáda napadena oběma problémy, je třeba nejprve aplikovat protiplísňový nátěr. Ten se dostane do struktury fasády, zlikviduje vytvořené plísně a zabrání tvorbě dalších. Po protiplísňovém nátěru je vhodná také aplikace nátěru proti vlhkosti, nejlépe hydrofobního nátěru. Hydrofobní nátěr má totiž schopnost doslova odpuzovat vodu, která se tak neusadí na fasádě a ta nebude vlhnout.