Italské bytové sušáky na prádlo

Zvláště rodiny s malými dětmi musí prát téměř denně, takže vítají výhody, které jim poskytují kvalitní domácí sušáky na prádlo. Na sušák prádla se kladou kromě velikosti, skladnosti a snadné manipulovatelnosti, i další nároky. Především by správný sušák na prádlo měl umožnit co nejlepší a nejrychlejší vysušení mokrého prádla.

Těmito vlastnostmi vynikají sušáky na prádlo od italské firmy Gimi, která patří k evropské špičce v tomto sortimentu. Její sušáky na prádlo splňují vše, co spotřebitel od dokonalého sušáku na prádlo v domácnosti požaduje. Firma nabízí celou řadu druhů a typů, ze kterých si každý vybere podle svých možností a představ. Pro byty jsou výhodné především rozkládací sušáky, nebo menší typy, které nezaberou příliš prostoru, přes malý rozměr umožní sušit i větší množství prádla a po použití se snadno uloží.

K nejvýhodnějším druhům domácích sušáků na prádlo patří sušáky vysouvací. Mohou se snadno rozložit, pojmou velké množství prádla a také mají velkou nosnost. Vysouvací sušák je zpravidla opatřen bezpečnostními spoji proti náhodnému složení sušáku.

Mezi vysouvacími sušáky značky Gimi patří k nejlepším tyto typy:

Gimi Alablock Extend

Tento kovový sušák ve tvaru „A“, s plastovými profilovanými krytkami rohů slouží k sušení mokrého prádla například ve vaně. Provedení Extend znamená, že sušák lze roztáhnout plynule až do šíře 1 m, čímž se sušící plocha zvětší na 16 m. Sušák Gimi Alablock Extend váží cca 3 kg a lze jej zatížit maximálně 10 kg prádla.

Gimi Duo

Hliníkový sušák Gimi Duo i pro venkovní používání má 22m sušící dráhy. Díky sklopnému kloubu se dá snadno a rychle rozložit. Proti samovolnému složení je opatřen pojistkou. Sušící plochu lze zvětši vysunutím bočnic. Snadno se s ním manipuluje i s prádlem, neboť má masivní kolečka. Hmotnost je 2,7 kg a unese maximálně 20 kg prádla.

Gimi Dinamik 30 Color

Díky komaxitovému nátěru lze sušák umístit i venku. Velikost sušící dráhy lze regulovat vysouváním dostatečně pevných drátů. Rozkládací bočnice umožňují zvětšit sušící plochu na 28 m. V bytě lze se sušákem snadno manipulovat díky robustním kolečkům. Tento sušák váží 5,4 kg a zatížení prádlem může být 27 kg.