Čištění párou je zdravé, rychlé a mnohostranně využitelné!

Jak by se vám líbilo, kdybyste měli po ruce šikovného pomocníka, který by vám výrazně usnadnil úklid domácnosti? Představte si, že nebudete potřebovat běžné čisticí prostředky s obsahem agresivních chemikálií. Vystačíte si s parním čističem, který nabízí zdravé čištění párou bez námahy!

Co je to parní čistič a jak funguje?

Parní čističe jsou multifunkční přístroje, které svým vzhledem připomínají vysavač, mop či jiná zařízení. Funguje na principu parního čištění, kdy se z integrovaného bojleru line pára a přes nástavec tryská na povrch. Obsluha je snadná a stačí, když bojler naplníte vodou, a to destilovanou nebo normální (je-li bojler nerezový). Poté zařízení zapojíte do elektrické sítě a může začít s čištěním.

dnesnibydleni.cz_rea-karcher_cz_01

 

Čištění parním čističem je maximálně efektivní. Teplota páry obvykle přesahuje 100°C, což ovšem není důvod k obavám z nepříjemných popálenin. Pára velmi rychle chladne a manipulace tak je naprosto bezpečná.

S parním čističem snadno vyčistíte podlahy, sedací soupravu i interiér vozidla. Stejně dobře vyčistíte i koberce, matrace a v neposlední řadě skleněné plochy. Mimo jiné jde o neocenitelného pomocníka při odstraňování mastnoty v kuchyni a hluboce usazené špíny v textiliích a matracích. K jednotlivým úkonům jsou určeny různé typy nástavců.

dnesnibydleni.cz_rea-karcher_cz_02

 


Jak správně vybrat parní čistič?

V současné době je na trhu široké spektrum parních čističů, které se liší velikostí, výkonem a tedy i způsobem využití. Proto si předem ujasněte, za jakým účelem si zařízení pořizujete a podle toho vybírejte konkrétní model. K mání jsou kompaktní ruční čističe i velké a velmi výkonné stroje určené pro čištění větších ploch.

Chcete-li mít jistotu, že vás parní čistič nezklame, vsaďte na některou z renomovaných značek. K těm nejlepším paří Kärcher – tradiční výrobce, který nabízí také vysokotlaké čističe, průmyslové vysavače a další úklidovou a čistící techniku.