Jak a čím ozvláštnit zeď v interiéru

Prázdné bílé stěny sice mohou na první pohled vypadat dokonale čistě, ale po delší době se okoukají. A v tu chvíli přichází na řadu otázka spojená s tím, jak a čím by se daly vylepšit. Proto vám přinášíme několik zajímavých tipů, se kterými rozhodne nelze šlápnout vedle.

Fototapety jsou hitem

Když se řekne tapetování, možná ještě zavzpomínáte na dobu minulou, kdy taková činnost vyžadovala mnoho příprav, nehledě na omezený počet tapet. Dnes j situace zcela jiná. Hitem se stávají kvalitní abstraktní fototapety na zeď, které jsou osvědčenou volbou při použití na větší ploše. Abstrakce samozřejmě není jediným motivem, jelikož zvolit jich je možné mnohem více. Rázem se z prázdné stěny stane zajímavá plocha, kde nechybí různé motivy a krásná barevnost. Opomíjet nelze také praktické vlastnosti daných tapet, jako je:

  • Jednoduché nalepení svépomocí
  • Snadná úprava na požadovaný rozměr
  • Dobrá životnost a odolnost

Do popředí se dostávají i samolepky

Ty jsou velmi podobné předchozí variantě. I ty zajímavě vypadají, stejně jako se jednoduše lepí. Jsou ale trochu  jiné. Zatímco trendy fototapety na zeď do bytu pokryjí celou plochu stěny, ta samolepky jsou spíše menší a ta jsou určeny na dílčí plochy. Pokud je některé místo celkem prázdné, není nic jednoduššího, než na něho umístit samolepku. Tím ale nechceme říci, že by na trhu byly dostupné jenom miniaturní motivy. To rozhodně ne. Sehnat lze i ty větší.

Co tahle nová malba?

Postup, který už je celkem náročný, jelikož bude spočívat v nové výmalbě. A ta nemusí být hotová hned. Nehledě na čas potřebné k přípravě, nebo na čas nezbytný k úklidu. I toto je ale cesta, jak se dá vylepšit váš interiér, a to zvláště v případě, kdy se vám v něm nelíbí prázdné bílé stěny a raději byste něco modernějšího a barevnějšího. Zde však doporučíme myslet hlavně na světlejší odstíny, které jsou přece jenom lepší volbou.