Řezané květiny jsou křehká krása

Domácnost je uklizená a pomalu se v ní začíná objevovat vánoční výzdoba. Dokonalou atmosféru pomůžou navodit i živé, řezané květiny, které v čase chvojí, jehličí a jmelí vypadají opravdu luxusně.

Pokud se rozhodnete pro živé aranže, měly by vypadat křehce, tajemně a odrážet předvánoční slavnostní atmosféru. Z trochu omezené nabídky vybírejte květiny nejen tradiční, ale i exotické, které doplníte trochou třpytivých ozdob, stuhami nebo některými rostlinami suchými.

Které květiny vybrat?

V zimním období je nabídka řezaných květin trochu omezená, přesto se najde řada z nich, které dokážou slavnostní náladu ještě podtrhnout.

  • Růže

Ne nadarmo je to královna květin. Pro tento čas však zapomeňte na zářivé barvy a volte raději temně červenou. Křehkost celému aranžmá dodáte doplňky v barevné kombinaci světle růžové a bílé. Květiny můžete doplnit o suché bodláčí, zelenostříbrný eukalyptus či větvemi cesmíny a hlohu. Dáváte – li přednost bílým růžím, doaranžujte je tmavými větvičkami, které ozdobíte stříbrobílými ozdobami či jemnými červenými kuličkami.

  • Amarylis

Má nádherný obří květ, který je k dostání v různých barvách – bílá, červená, purpurová. Do vysoké vázy postačí tři květ, které vytvoří dominantu slavnostního stolu.

  • Lilie

Sáhněte do nabídky královských bílých. Na dlouhém stonku budou krásné samy o sobě, ale můžete jim stonky zkrátit a květy naaranžovat do nižších váz. Jako doplněk můžete použít sytě tmavé větvičky modřínu.

  • Tulipány

Pokud chcete, aby kytice působila jemně a vánočně, nemíchejte barvy do divokých kombinací. Ideální barvou pro slavnostní chvíle je bílá nebo fialová. Jako doplněk použijte smrkové chvojí či holé větvičky. Vytvoříte tak křehkou krásu.