Chcete mít tiché a klidné bydlení? Poradíme vám!

Každý z nás chce žít v klidné domácnosti, kde nebude ničím rušený, ani nebude rušit své sousedy okolo. Pokud bydlíte v panelovém domě, jistě víte, že napříč celou nemovitostí je mnohdy slyšet ledacos. Pokud nechcete, aby to bylo právě z vašeho bytu, je ideální izolovat. Pokud máte problém třeba se sousedem pod vámi, který si neustále stěžuje na klapání bot, není třeba zoufat. I vám pomůže kročejová izolace, která je skvělou možností, jak prostor vaší podlahy jednoduše izolovat. Izolační materiál se umístí pod běžnou podlahovou krytinu a pohlcení jakýchkoliv zvuků bude i pro vás zaručeno.

Ruší vás vaši sousedé?

stock-photo-decibel-meter-part-of-sound-equipment-40075120Může však nastat i opačná situace. A to taková, kdy vás ruší vaši sousedé. V tomto směru sice může pomoci domluva, ale ta nebývá často úspěšná. I proto je třeba vydat se dalšími cestami. Prvním krokem by mělo být zjištění toho, o jaký hluk se vlastně jedná. Proto zabezpečíme měření hluku, kdy profesionál s kvalitními přístroji jasně zjistí, jak velké jsou konkrétní problémy. Pokud se podíváme blíže, je třeba říci, že může celkem jednoduše zjistit:

  • Intenzitu hluku
  • Typ hluku
  • Místo, odkud hluk vychází

Na základě těchto měření je navržený konkrétní postup toho, jak byste měli izolovat. A to třeba oblast vašeho stropu, zmíněné podlahy, stejně jako třeba i oblast samotných stěn.

Izolačních materiálů je celá řada


Nezapomínejme také na to, že při realizaci daného kroku můžete vybírat z celé řady izolačních materiálů. Hitem je třeba akustická pěna, stejně jako to mohou být různé izolační desky vyrobené z kartonu a písku, stejně jako to mohou být různé další materiály. Ty správné vám pomůže vybrat zkušený odborník, a to nejenom podle jeho zkušeností, ale samozřejmě také podle toho, co řekly naměřené hodnoty právě ve vašem bytě. Poté už je samotná realizace odhlučnění v podstatě nejjednodušší fází.

Silent-Foam-5cm-495x400