Celoroční péče o bazén

Pokud byste měli možnost se podívat na kterékoliv naše město či vesnici z ptačí perspektivy, byly byste překvapeni, kolik lidí má na své zahradě bazén. Převážně se jedná o mobilní kulaté bazény, ale i bazény větších rozměrů, které si pořizují obyvatelé satelitních městeček i majitelé rodinných domů se pass4sure 000-853 zahradou na okrajích měst a obcí.

Bazén je skvělá věc hlavně v teplých letních dnech,pass4sure exams kdy skýtá možnost osvěžení i utužování zdraví a poskytuje skvělou zábavu dětem. Aby voda v bazénu byla co nejkvalitnější, vyžaduje to celoroční péči o bazén. Hlavní činností je samozřejmě zazimování a odzimování bazénu. Spočívá to v celé řadě úkonů, které jsou nezbytné pro dlouhou životnost bazénu i jeho jednotlivých součástí. Zazimovat bazén znamená vypuštění vody, které se však nemusí provádět až ke dnu. Zvláště to platí u plastových bazénů, kde je vhodné ponechat alespoň část vody kvůli zajištění rovnoměrného tlaku na terén, který tvoří dno bazénu. V případě úplného vypuštění by mohl zeminu nadzvednout krtek nebo hraboši. Nebezpečím by byly i jejich chodbičky, které by se po jarním napuštění vody mohly propadnout. Nerovné dno by pak mohlo vést k protržení fólie tvořící dno bazénu. Vodu však musíme vypustit na úroveň skimeru, abychom mohli odmontovat hadice vedoucí k filtraci. Hadice i filtrační zařízení je třeba vyčistit a vysušit, aby je nepoškodil v zimě mráz. Pokud byla vaší volbou písková filtrace, je dobré před zahájením další sezóny vyměnit filtrační písek. Odzimování bazénu znamená zejména překontrolování všech součástí a těsnění, aby nám při napouštění systému voda neunikala.

Aby voda v bazénu byla neustále čistá, vyžaduje to pravidelnou údržbu a péči. Jednak je třeba pečovat o kvalitu vody, a jednak udržovat čistit stěny bazénu od usazenin. Před tvorbou řas a sinic ochrání vodu chemické přípravky, které lze zakoupit v hoby marketech, včetně chlorových tablet a pass4sure přípravků na úpravu tvrdosti vody.