Kuchyně na míru: v čem je lepší, než kuchyně sériové výroby?

Rozhodli jste se, že je čas vložit své úspory do něčeho smysluplného? V době, kdy je vysoká inflace se nevyplatí peníze držet na účtu. Mnohem lepší je investovat nebo peníze utratit. Rekonstrukce bytů je dobrá investice, která zvyšuje tržní hodnotu vaší nemovitosti. Pravda, může jít o časově náročnou činnost. Výsledek ale stojí rozhodně za to. Pokud se rozhodnete pořídit si novou kuchyň, stojíte před rozhodnutím, zda si ji nechat vyrobit na míru nebo si zakoupit raději sériovou.

Proč kuchyně na míru?

Kuchyně na míru může být finančně náročnějším řešením, nicméně se můžete spolehnout na to, že budete mít kuchyň, jako nikdo jiný! Můžete si vymyslet spoustu netradičních řešení a poliček, které u sériových kuchyní nenajdete. Kuchyni vám může zpracovat soukromá firma nebo například šikovný řemeslník. Dnes už všichni ovládají práci ve speciálním programu, takže na počítači můžete vidět plánek ve 3D, jak bude výsledná kuchyň vypadat.

Přizpůsobí se!

Kuchyně na míru volí také lidé, kteří mají specifické prostory v interiéru. Například zkosené nebo křivé zdi, sloup uprostřed místnosti, různé výklenky a podobně. Nábytek na míru je zaměřen přesně podle požadavků prostoru, takže nemusíte mít strach, že někde bude něco přečuhovat a podobně. Prostor bude využit maximálně efektivně.

A jak je to s kvalitou?

U kuchyní na míru si volíte nejenom samotný design, ale také materiály. Volit můžete například různé panty. Zatímco ty nejlevnější stojí deset korun, ty dražší klidně i několik stovek korun. A to se samozřejmě může projevit v životnosti kuchyně. Stejně tak kvalita jiných materiálů se obvykle projeví na tom, jak dlouho bude vaše kuchyně v bezvadném stavu.

Za jak dlouho bude kuchyň hotová?

Nečekejte, že novou kuchyni budete mít do týdne hotovou. To je přednost sériové vyráběné kuchyně. Na kuchyni na míru si bohužel budete muset počkat. Je to obvykle 6 až 8 týdnů, doba se samozřejmě může prodloužit, když si zvolíte netradiční materiály, na které se bude muset čekat.