Jaké jsou hlavní přednosti podlahového vytápění?

V rodinných a bytových domech se lze stále častěji setkat s moderním podlahovým systémem vytápění. Nejedná se sice o levnou záležitost, je ale třeba brát v potaz především výhody, které toto řešení přináší. A není jich zrovna málo.

Jak zařízení funguje?

Podlahové vytápění je vysoce efektivní záležitostí. Instaluje se přímo na podlahu, na něm je pak pouze finální pokládka, tedy kupříkladu parkety apod. Systém funguje na principu sálavého tepla, kdy nedochází primárně k ohřívání vzduchu, ale stěn a předmětů, teprve od nich se zvyšuje také teplota v místnosti.

Ekonomický provoz

Jak už bylo zmíněno, instalace podlahového vytápění je dosti drahou záležitostí. Jenže přispěje ke snížení provozních nákladů v domácnosti, protože není zapotřebí mít nastavenou tak vysokou teplotu, abyste se v místnostech cítili komfortně. Každý stupínek dolů přitom může znamenat nemalou finanční úsporu, tudíž se v konečném důsledku podlahové vytápění vyplácí.

Příjemné ovzduší

Výše popsaný systém znamená, že podlahové vytápění přispívá k ideální vlhkosti v domě, protože se zkrátka vzduch během doby, kdy zařízení funguje, tolik nevysušuje, což bývá značným problémem třeba u klasických radiátorů.

Méně úklidu

Tím, že je podlahové vytápění zabudování přímo v podlaze a je tedy skryté, odpadá problém s usazováním prachu na radiátorech. Čeká vás tak mnohem méně úklidových prací.

Vhodné pro alergiky

Méně prachu a usazených nečistot logicky přispívá k tomu, že žijete ve zdravějším a čistším prostředí. Podlahové vytápění se tedy doporučuje lidem, kteří trpí alergiemi na prachové částice.

Na koho se obrátit?

Kvalitní podlahové vytápění vám dodá a zprovozní společnost Štorc TZB s.r.o. se sídlem v Benešově. Detailní informace najdete na jejích webových stránkách storc.cz, kde lze v případě zájmu vyplnit kontaktní formulář, na jehož základě se vám ozve zástupce firmy a projedná s vámi vaše požadavky, případně zodpoví dotazy.