Travertinové dlažby a obklady

Travertin je přírodní kámen s celou řadu vynikajících vlastností, které z něj činí ideální materiál pro zhotovení dlažby nebo obkladů. Travertinové dlažby či obklady jsou vhodné zejména do moderních a nadčasových interiérů. Každý kus dlažby se stane originálem, kterým se budete moci pochlubit jen vy sami.

Travertinová dlažba

Předně je třeba říci, že dlažby z přírodního kamene má vyšší součinitel prostupu tepla než dřevo a jiné podlahové krytiny. Proto je travertinová dlažba ideálním řešením v místnostech s podlahovým topením. Mezi velké výhody travertinové dlažby je třeba připočítat mimořádně snadnou údržbu a dlouhou životnost, která nemá mezi ostatními podlahovými krytinami a dlažbami konkurenci. Pokud se travertinová dlažba správně položí a ošetřuje, může v interiéru sloužit několika generacím.

Praktické výhody

Travertinová dlažba je vhodná do kuchyně, do obývacích místností, do chodby či vstupní haly, na schodiště, či do recepce hotelů a jiných ubytovacích objektů. Díky mírné pórovitosti není kluzký a po aplikaci impregnace travertin nevsakuje tekutiny, které tak na povrchu nezanechají žádné následky. Další výhodou travertinové dlažby je odolnost vůči praskání. Případné praskliny lze snadno opravit.

Nadčasový design

Výhody travertinové dlažby nejsou pouze praktické, ale i estetické. Především je to jedinečný originální design, který je a bude krásný a nadčasový i v budoucnu. Jeho vzhled zůstane imunní vůči všem aktuálním módním trendům a výstřelkům.

Travertinové obklady

Přírodním travertinem lze obkládat stěny v kuchyni, krby nebo je travertinový obklad velice efektní ve foyer divadla či jiných společenských prostor. Také je vhodný v recepcích, na schodištích nebo na velkoplošných stěnách, které může oživit jako zajímavý doplněk. Na výběr jsou jak klasické velkoformátové obklady, tak travertinové mozaiky, které jsou zajímavým a originálním designovým prvkem v jakémkoliv interiéru. Stejně jako u travertinové dlažby, tak i u travertinového obkladu oceníte nenáročnost na údržbu a  dlouhou životnost.