Asijská inspirace do našeho interiéru

Asie je pro nás stále místo trochu exotické, nicméně představuje velkou inspiraci a studnici nápadů, díky níž jsme obohatili náš jídelníček o nové pokrmy a ozvláštnili svoje interiére v duchu jejího stylu. U vybavení bytu nás často inspiruje její praktická jednoduchost.

  • Inspirace do kuchyně

V současné době je velkým hitem sushi. Kromě potřebných potravin pro jeho výrobu si stále častěji většina z nás pořizuje i pomůcky potřebné pro jeho výrobu. V kuchyni každého milovníka sushi nesmí chybět ani sada nádobí určená pro servírování.

Velmi oblíbené jsou i různé druhy kvalitních čajů, které se k nám dovážejí z Asie. K ni je ideální doplněk třeba litinová konvička, která nám vydrží celou věčnost. V oblibě jsou také různé porcelánové sady pro čajové dýchánky.

Snad v každé kuchyni zdomácněly speciální hluboké pánve wok, které se k nám, z daleké Asie, dostaly. V současné době je seženeme v různých velikostech a dokonce i v různém provedení.

  • Bytové textilie

Mezi bytovými textiliemi hrají prim orientální koberce, které nám přinášejí kouzlo dálek. V nabídce jich nalezneme neuvěřitelnou škálu a to jak barev, tak i vzorů. Ty nejkvalitnější kusy jsou ručně vázané z vlny. Většina z nich se hodí nejen do stylových, ale i velice moderních bytů.

Mezi základní materiály, které jsou symbolem Asie, patří beze sporu bambus, který nachází velmi široké uplatnění – od nábytku, až po prostírání, které poskytuje stolu jeho svérázný charakter.

  • Trocha soukromí

Bambusová denní roleta vytváří v každém pokoji velmi zajímavou atmosféru. Můžete ji použít nejen do okna, ale i pro překrytí výklenku Stejně tomu tak je i u paravanu, který může oddělovat třeba čtecí či pracovní koutek v obývacím pokoji, šatník v ložnici nebo za něj schováte sušák s prádlem.