Užitečné rady pro rekonstrukci koupelny

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Přinášíme vám několik užitečných rad, která vám ušetří čas i finanční prostředky.

Obklady

Pokud máte v koupelně staré obklady, je potřeba je odstranit. Pokud to neuděláte, nejenže si zmenšíte prostor, ale může se stát, že se nová dlažba rychleji zničí. Materiál stárne, stejně tak stará dlažba a ta vám zkracuje životnost nových dlaždic.

Pokud pro obkládání koupelny nechcete použít klasiku, využijte třeba kámen, sklo či vlhkuodolné dřevo. Získáte tak nejen netradiční, ale i velice moderní koupelnu.

  • Pozor na barvy i dekor

Pokud máte malou koupelnu, použijte světlé obklady většího formátu. Ideální je, pokud budou lesklé.

Stěnu opticky prodlouží kachličky oblé, které umístíte ve vodorovném směru. Pokud je dáte svislým směre, prostor naopak zúží a protáhnou do výšky.

Vertikální orientace obdélníkových tvarů působí dojmem dynamickým, horizontální navodí klidnější atmosféru.

Není vhodné kombinovat více různých dekorací. Pokud použijete listely nebo jiné dekorační obklady, nemusejí být využity po celém obvodu.

  • Dlažba

Při výběru dlažby buďte obezřetní, vybírejte pouze takovou, která nebude klouzat. Vysoký lesk je sice krásný, ale nestojí za žádný úraz. Navíc je na něm vidět každá kapka.

Vana nebo sprchový kout?

To je věčné dilema. Ideální je, pokud lze zakoupit vanu i sprchový kout v jednom. K vaně lze přidat zástěnu. Alternativou může být i sedací vana nebo sprchový kout, který má hlubší vaničku. Pokud máte koupelnu menších rozměrů, volte vanu asymetrickou – se zúženou částí pro nohy.

Co se materiálu týká – smaltová vana je sice bytelnější, ale zato hlučnější. Také v ní rychleji chladne voda. Akrylát nabízí snazší tvarování, proto je v nabídce větší výběr různých tvarů.

Koupelnová umyvadla

Pokud máte možnost, nevybírejte umyvadla pouze podle vzhledu, ale také z té praktické stránky. Hranatá umyvadla se udržují hůře, v rozích se často drží špína. Umyvadlo s malým spádem je potřeba mýt častěji.

Chcete – li šetřit nejen čas, ale i peníze, investujte do termostatických baterií.