5 tipů na originální vánoční dekorace na okno

Máte rádi vánoční dekorace a rádi byste to ukázali světu?

Udělejte na Vánoce radost sobě i svému okolí, a to originální výzdobou oken, která potěší nejedno lidské oko! 

Inspirujte se těmi nejlepšími nápady na vánoční výzdobu oken, které jsou jednoduché, rychlé a hlavně levné! 

1. Baňky

Baňkami nemusíte zdobit jen vánoční stromeček. Dejte je do oken!

Nastříhejte 3-5 provázků v délce 1-1,5 m. Krásně se vyjímá provázek z juty nebo provázek ve stříbrné či zlaté barvě. Na každý provázek připevněte libovolný počet baněk, s rozestupy asi 10-20 cm, a to dle svého vlastního vkusu. 

Takto připravené provázky připevněte k záclonové tyči. 

Tip: Chcete-li, aby baňky působily tak, jakoby se vznášely ve vzduchu, můžete je, místo provázku, zavěsit na průhledný silon, který koupíte v jakémkoliv papírnictví. 

 

2. Vločky

Nechcete, aby vám v okně visely baňky? Jako vánoční výzdobu do oken můžete, místo baněk, použít plastové vločky, které najdete v papírnictvích nebo obchodech s bytovými dekoracemi. 

Vločky se v okně vyjímají úžasně, jelikož připomínají padající sníh a působí uklidňujícím dojmem. Vločky z průhledného plastu rovněž připomínají led a vypadají velice reálně. 

Tip: Není ve vašem okolí obchod, který by nabízel prodej plastových vloček? Zkuste zabrouzdat po internetu, kde najdete obrovské množství vloček z nejrůznějších materiálů a v nejrůznějších tvarech.

3. Řetězy

Svá okna můžete vyzdobit také řetězy, které se vám už nevešly na vánoční stromeček. Pokud žádné řetězy navíc nemáte, zakoupíte je v obchodě za pár korun. 

Chcete-li mít opravdu originální výzdobu, můžete si vyrobit vlastní řetěz z papíru. 

Abyste řetězu dodali ještě větší vánoční šmrnc, můžete na něj zavěsit vánoční ozdoby, například andílky nebo zvonečky. 

Tip: Řetěz můžete přilepit lepící páskou přímo na okno. Můžete jej také zavěsit z vnitřní strany záclony pomocí drátěných háčků na baňky nebo jej omotat kolem záclonové tyče.

4. Nalepovací ozdoby

Zapojte do dekorování své děti. Využijte výrobu dekorací jako možnost, jak strávit se svými dětmi společný čas. 

Zajděte spolu do papírnictví a nechte děti, aby si samy vybraly, co by se jim na okně líbilo. Pokud nechcete nalepovací dekorace v celém bytě, můžete dětem dovolit, aby si vlastní vánoční výzdobu nalepily jen na okna svého pokojíčku. 

Nechcete-li vyrábět vlastní vánoční výzdobu, můžete nejrůznější nalepovací dekorace zakoupit v jakémkoliv papírnictví nebo e-shopu. 

Tip: Ozdoby je možné nejen lepit, ale také sprejovat. Obchody, zaměřené na papírenské potřeby nebo bytové dekorace, nabízejí takzvaný sníh ve spreji, který je většinou prodáván společně se šablonami s vánočními motivy.

 

5. Věnec

Vaše vánoční výzdoba oken bude ještě originálnější, pokud použijete doplněk, který v oknech není tak často vidět. 

Máme na mysli věnec, který nemusí sloužit pouze, jako ozdoba stolu v době adventu nebo jako ozdoba vchodových dveří. Můžete jej použít také jako ozdobu svého okna! 

Vyrobte si vlastní věnec sami nebo ve společnosti své rodiny či přátel. Udělejte si procházku do lesa a nasbírejte různé jehličnaté větvičky, šišky a klacíky. Věnec můžete dozdobit také například usušenými kousky pomeranče nebo jiného ovoce. 

Pokud nevíte, jak na to, využijte pomoc internetu, kde najdete spoustu videonávodů na výrobu vánočních věnců. 

Tip: Aby věnec držel požadovaný tvar, je nutné zakoupit vnitřní kruh, kolem kterého budete dekorovat větvičky a další ozdoby. Tyto kruhy jsou vyráběny z proutí, polystyrenu, plastu, drátů a dalších materiálů. Stačí si vybrat. 

Vánoční dekorace mohou být různé. Inspirujte se našimi tipy a zvolte si takovou výzdobu, která vám bude, při každém pohledu, připomínat, jak krásný, klidný a láskyplný čas nastal.