Jak vybavit šatnu? Rady a tipy

Patříte k těm šťastným, kteří mají pro své oblečení, kabáty i boty zřízen velký ohraničený prostor připomínající skoro samostatný pokoj? Nenechte se strhnout jednoduchostí tohoto řešení. Šatna sice dovoluje odkládat některé kousky oblečení mimo naše zorné pole, ale ani to není výhra. Bez správného vybavení se může stát šatna odkladištěm nepohodlných věcí. Poradíme vám, co budete potřebovat.

Soustava skříní

Do šatny budete pochopitelně potřebovat dostatek úložných prostor. Pokud je vaše šatna spíš menší, doporučujeme vybrat si soustavu skříní, z nichž se dá poskládat vybavení vhodné přímo pro vaši šatnu. Další volbou jsou velké šatní skříně, které se prodávají v různých délkách, výškách i hloubkách. Pro úsporu místa je dobré pořídit skříň s odsunovacími dveřmi. Skvělým využitím prostoru je i rohová skříň.

Kombinací komod, věšáků a větších skříní docílíte toho, že vaše šatna bude skutečně vyhovovat všem vašim potřebám. Své místo si tu najdou klobouky, šperky, boty i sezónní oblečení.

Velké zrcadlo

Do ložnice se velké zrcadlo nehodí. Během nočního probuzení nás může v šeru vyděsit a může nepříjemně odrážet světlo z ulice. Proto je šatna skvělou volbou v otázce kam umístit zrcadlo. Při oblékání je někdy zrcadlo o velikosti postavy nutné. Ideální je skříň se zrcadlem umístěným na přední straně. Je to praktické a koupí skříně vyřešíte najednou i tento nedostatek.

Šuplíky a komody

Může se stát, že vaše skříň neobsahuje dostatek šuplíků, které byste potřebovali na ponožky, spodní prádlo, šperky, kravaty a další nezbytnosti. Separátní komoda se hodí například jako řešení šikmých prostor v podkroví. Umístěte ji pod snížený strop a využijete tak každý kousek plochy efektivně.

Provizorní šatna

Nemáte doma k dispozici šatnu a potřebujete ji? Právě obří skříň vám může pomoci vyřešit tento problém. Velkou skříní můžete v prostoru vymezit koutek, který vám bude sloužit k oblékání. I zde můžete koneckonců postavit komodu, zrcadlo nebo věšák. Důležité je, že se část ložnice určená ke skladování oddělí od zbytku místnosti, která má sloužit primárně k vašemu uklidnění a uvolnění. Takže se nemusíte o luxus vlastnictví šatny ochuzovat ani v případě, že se vám nechce investovat do stavebních úprav bytu.