Jak pověsit záclony?

Záclony jsou nedílnou součástí našich domácností. Jedná se o bytový textil, který dokáže zútulnit domácnost a vytvořit v ní příjemnou atmosféru. Pokud se zrovna stěhujete do nového příbytku, nezapomeňte si záclony taky pořídit. A my vám za to prozradíme, jak si takové záclony pověsit. Přece jenom existuje několik tipů, jak na to.

Záclonové kolejnice jsou nejsnazším i nejlevnějším systémem

Ptáte se, jak pověsit záclony? Jak již bylo zmíněno, existuje hned několik tipů věšení záclon. Koupit si můžete například záclonové kolejnice, které jsou tím nejsnazším a nejlevnějším systémem. V současné době jsou na trhu k dostání kolejnicové garnýže z mnoha materiálů, a to například z hliníku nebo ze dřeva. Je prakticky na vás, pro jakou kolejnici z jakého materiálu se rozhodnete. Pamatujte však na to, že v případě kolejnice delší než pět metrů je zapotřebí i takzvaný středový nosník.

V případě věšení záclon na záclonovou kolejnici platí, že jezdci by měli být umístěni zhruba deset až patnáct centimetrů od sebe.

Lankové systémy jsou dnes velice moderní

Záclony si můžete pověsit i na takzvané lankové systémy. Jedná se o systémy velice moderní, které jsou zároveň velmi minimalistické. Není nijak těžké je namontovat do oken. Obvykle se umísťují na strop nebo na zeď, případně je lze dát na boky zdí, pokud systémy mají takzvaný kloubek.

Pokud preferujete tento typ věšení záclon, pamatujte, že při zkracování lanka konec oblepte izolepou, abyste předešli třepení lana. Také pamatujte na to, že na tento systém se nesmí věšet těžké látky, aby se lanko neprověsilo.

Záclonové tyče jsou nestárnoucí řešení

Třetím způsobem, jak pověsit záclony, jsou záclonové tyče, které jsou nestárnoucím řešením vzniklé situace. V současné době je nabídka záclonových tyčí velice pestrá. Vybírat si můžete z různých materiálů, tlouštěk či barev tyčí tak, aby vám tyče perfektně zapadly do interiéru.

Při využití záclonových tyčí pamatujte na to, že i v tomto případě potřebujte středový nosník, pokud je tyč delší než dva metry.