3D tištěné domy z recyklovaného plastu za pakatel? Tento startup to umí

Obrazový kredit: Azure Printed Homes

Ceny nemovitostí jsou vyšší než kdy dříve. Obzvláště v mnoha evropských zemích se dostávají na historická maxima a většina lidí si nemůže dovolit vlastní bydlení. Neustále rostou i ceny stavebních materiálů a sen o vlastním bydlení si kvůli tomu většina lidí nesplní. Vše může změnit startup, který vyrábí designové domy z recyklovaného plastu za pomoci 3D tiskárny. Krásný malý dům vyrobí už za 25 tisíc dolarů.

Geniální nápad, který může znamenat revoluci v bydlení

Startup se jmenuje Azure a má sídlo v Los Angeles v Kalifornii. Založili ho Ross Maguire a Gene Eidelman. Tradiční způsoby stavby domů jsou časově náročné a velmi drahé. Ross a Gene našli způsob, jak vyrábět kvalitní domy extrémně rychle a levně. Jejich metoda navíc nemá dopad na životní prostředí. Společnost Azure Printed Homes může zcela změnit celý stavební průmysl, používá totiž 2 silné kombinace – 3D tisk a recyklované plasty. S pomocí této technologie může rychle a levně vytisknout bytovou jednotku, kancelář a jakékoliv další objekty.

Obrazový kredit: Azure Printed Homes

O 70% rychlejší výstavba

Tato metoda je o 70 % rychlejší než tradiční výstavba a také je o 30 % levnější. Stavební průmysl vyprodukuje kolem 20 % celkových světových emisí uhlíku. Azure vyrábí domy udržitelným způsobem a s minimální uhlíkovou stopou. Jedná se o průkopníka v tomto oboru. Struktury domů se tisknou primárně z recyklovaných plastových polymerních materiálů.

Zatím se vyrábí malé domy, ale v budoucnu chce společnost vyrábět i velké domy. Zájem o 3D tištěné domy je tak velký, že má společnost objednávky zaplněny na další 3 měsíce.

Obrazový kredit: Azure Printed Homes

Společnost Azure má řadu partnerů, kteří ji plastový odpad poskytují. Do budoucna by chtěl tento startup pomoci s budováním levného bydlení, které ukončí bezdomovectví v Kalifornii. Dům se nejprve navrhne za pomoci 3D konfigurátoru, následně se do 24 hodin vytiskne, poté se smontuje a dodá klientovi. Takto vypadá skutečná budoucnost bydlení. Pokud se tímto nápadem budou inspirovat i další společnosti, mohli bychom se všichni dočkat levného a kvalitního bydlení.

Zdroj a obrazový kredit: Azure Printed Homes – azureprintedhomes.com