Zastřešení bazénu vám prodlouží koupací sezónu

Máte na zahradě bazén a přemýšlíte, jak si prodloužit koupací sezonu? A co takhle zastřešení. Nejenže ochrání vodu před nechtěnými nečistotami z okolí, poskytne také bezpečnost malým dětem či domácím mazlíčkům a navíc „ohřeje“ vodu.

Materiál, který se na jeho výrobu používá, dokáže, díky solárnímu efektu, ohřát vodu o několik stupňů.

Jaký druh vybrat?

V nabídce je hned několik druhů – kolejnicové, bezkolejnicové, nízké nebo vysoké.

  • Kolejnicové zastřešení

Tento druh zařízení má kolejničky, které jsou vyrobené z velice odolné hliníkové slitiny. Jednotlivé segmenty zastřešení se dík nim pohybují. Odolnost materiálu je v tomto případě velice důležitá, neboť zajistí nejen dlouhou živnonost, ale především bezproblémový pohyb, který nevyžaduje žádnou velkou sílu.

  • Bezkolejnicové zastřešení

V tomto typu je zastřešení zakotveno do okolní dlažby. Zakotvení zajišťují speciální úchytky. Pohyb segmentů umožňují odolná kolečka. Oblouk je poměrně dost pevný a nepotřebuje další podpěry. Ochrannou funkci proti vnikutí nečistot do bazénu tady plní tesnící gumy a kartáčky, které jsou umístěné mezi jednotlivými posuvnými díly.

  • Zastřešení vysoké

Tento typ zastřešení promění váš bazén v relaxační centrum, neboť umožňuje i posezení u bazénu. Záleží jen na vás, jakou šířku zvolíte.

  • Zastřešení nízké

Tento typ zastřešení nabízí, oproti krytí plachtou, malý prostor pro plavání. Bazén tedy můžete využívat za jakéhokoli počasí. Další výhodou tohoto typu je, že nijak nevyčnívá a působí nenápadně.

Materiál pro zasklení

Nejčastěji se používá polykarbonát. Jeho obrovskou výhodou jsou izolační vlastnosti. V nabídce je několik různých odstínů. Decentně působí neutrální světle poloprůhledná barva.