Bazén není jen koupání…

Máte na zahradě vybudovaný bazén a „lebedíte“ si ve slunečných dnech u vody? Chcete – li si jej však opravdu užívat, popřemýšlejte i o dalších prvcích – protiproud vám zlepší kondici a sezonu koupání vám zase prodlouží zastřešení nebo ohřev vody.

Teď se asi ptáte, zda se to vyplatí, další a asi ne malá, investice. Záleží na tom, jak a kdy hodláte bazén využívat. Pokud je to pouze o prázdninách, kdy je více slunných a teplých dnů, tak asi ne. Pokud jste však náruživý plavec, který chodí několikrát týdně plavat, investice do vlastní „plovárny“ se vám vyplatí.

Zastřešení

Důvodem jeho pořízení není jen prodloužení sezony. Zastřešení nabízí celou řadu dalších výhod:

  • Bezpečnost

Obrovskou výhodou zastřešení je bezpečnost a to především v rodinách, kde jsou malé děti nebo domácí mazlíčci. Namítnete, že postačí krycí fólie. Ta se však při pádu propadne, kdežto jednotlivé části zastřešení jsou dostatečně pevné, takže propad nehrozí.

  • Péče o vodu

I na kvalitě vody se zastřešení odráží. Díky zakrytí hladiny bráníte podání různých smítek z okolí do vody a není potřeba ji tak často čistit. Voda se též méně kazí, takže není potřeba tak často přidávat čistící prostředky.

  • Ohřev vody a prodloužení koupací sezóny

Materiál používaný na zastřešení díky solárnímu efektu zvyšuje teplotu bazénové vody.

Chcete – li si sezonu prodloužit ještě více, zainvestujte i do vytápění bazénu.

Vytápění bazénu

V úvahu připadají dvě varianty – solární panely nebo tepelná čerpadla.

  • Solární panely

Tento typ je o něco málo jednodušším řešením, které využívá energii slunečního svitu. Zvyšují tak teplotu vody bez nároku na nákladný zdroj energie.

  • Tepelné čerpadlo

Toto zařízení je určeno speciálně pro vytápění vody v bazénu. Odebírá teplo z okolního vzduchu nezávisle na tom, zda svítí sluníčko či je pod mrakem, což je jejich velkou předností. Není totiž závislé na výkyvech počasí.