Jak vybrat sedací soupravu?

Snad pouze kuchyňská linka či postel v ložnici má v každé domácnosti takový význam, jako sedací souprava v obýváku. Obývací pokoj bez sedací soupravy si zřejmě nikdo neumí představit. Ovšem tento pohodlný kus nábytku se dnes uplatňuje i na jiných místech.

 

Sedací soupravou jsou vybaveny mnohé luxusní kanceláře, komfortní čekárny význačných poskytovatelů právních či lékařských služeb, cestovní kanceláře, recepce hotelů nebo mnoha jiných interiérů. Sedací soupravy je v těchto případech znakem solidnosti, elegance a luxusu.

Sedací souprava v domácnosti

Obývací pokoj bývá místem odpočinku a relaxace, posezení s rodinou, přáteli či známými. Usadit se na pohodlné sedací soupravě a sledovat televizní program, popíjet kávu nebo si pochutnávat na něčem dobrém patří již k tradičním rituálům. Proto jsou sedací soupravy tak oblíbené. Jejich účelem je zejména pohodlné a komfortní sezení, ale také uložení řady věcí, pokud si pořídíme sedačku s úložným prostorem, případně i nouzové přespání na rozkládací sedací soupravě. Proto je při výběru vhodné sedací soupravy vždy nejprve třeba brát zřetel na účel, pro který si chceme sedačku pořídit a samozřejmě také na velikost prostoru, do kterého chceme sedací soupravu umístit.

Druhy sedacích souprav

Na výběr je široká škála sedacích souprav s různým účelem využití, velikostí, tvarů a materiálů. Základním rozlišovacím hlediskem je zřejmě klasická či rohová sedací souprava. Klasická je vhodná do menšího prostoru, naopak rohová sedačka může efektivně a elegantně vyplnit některý kout v obýváku. Klasickou sedačku lze doplnit o křesla a vytvořit tak spolu s konferenčním stolkem příjemnou oddychovou zónu. Další otázkou je, zda si koupit sedačku s úložným prostorem či bez něho. Úložný prostor je velice praktickým řešením, neboť poskytuje možnost ukládání povlečení, sezónního oblečení či sportovních potřeb a jiných věcí podle potřeb domácnosti. Dilematem může také být materiál, zda vybrat čalouněnou nebo koženou sedací soupravu. Každá má své přednosti a slabší stránky, nicméně kůže je znakem luxusu a vybraného vkusu.

Kde nakupovat

Širokým výběrem všech druhů sedacích souprav disponuje obchod s nábytkem Inspirater. Najdete zde sedací soupravy nejrůznější tvar, velikostí i materiálů od jednodílných, dvojdílných a trojdílných, přes jednoduché i rozkládací, s úložným prostorem, čalouněné i kožené.