Vysazení tulipánů

Tulipány lze sázet zhruba od poloviny září do konce listopadu, pokud nepřijde v této době předčasná zima, sníh a mráz. Připravený záhon je třeba upravit tak, že půda se musí zpracovat přibližně Nobis Jackets Women do hloubky, která se rovná rýči. Záleží na složení a druhu zeminy. Nejvhodnější pro tulipány je půda hlinitopísčitého charakteru.

Před samotným sázením se půda nemá hnojit a také je třeba dbát na to, aby stanoviště bylo vystaveno plnému slunci. Tulipány vyžadují teplou půdu a delší dobu pro zakořenění. Na zimu navyžadují žádný kryt, jen některé choulostivé odrůdy je lépe zakrýt přihrnutím hlíny, kompostu, spadaného listí a chvojí.

Po odkvětu na jaře se odstraní semenníky, ale v žádném případě listy. Ty se ponechají tak dlouho, až úplně zežloutnou a začnou odumírat. V takovém okamžiku cibule vyrýváme, což bývá zhruba v červnu. Uskladnit cibulky je třeba v teplém a suchém prostředí, nikdy ne na slunci. Ideální je sklep z konstantní teplotou. No a od září do října, případně až do listopadu je opět vysazujeme.

Někteří zahradníci radí, že tulipány se nemusí vyrývat každý rok na podzim, ale mohou se vyrýt ob jeden rok. V zemi se jim nic nestane, jen jich budete mít více. Ovšem pak je musíte druhým až třetím rokem rozsázet, jelikož díky malému prostoru přestávají kvést a zůstanou jen zelené Nobis listy.

Velice důležitý je pak výběr kvalitních odrůd tulipánů, protože existuje široká paleta odrůd. Volit můžete podle různých hledisek, od plnokvětých tulipánů až třeba po tulipány rané. Tyto tulipány jsou charakteristické svou výškou kolem 30 centimetrů. Zajímavé odrůdy jsou však i tulipány vyšší, které dorůstají do výšky až 50 centimetrů.