Vychytávky pro snadné stěhování

Zvládnout stěhování hravě a rychle – to je sen nejednoho člověka, který se rozhodl změnit svou aktuální adresu. Podle statistik mění nejvíce své bydliště Pražané nebo takzvané naplaveniny, které se rozhodly v Praze přebývat. Bydlení je v hlavním městě cenově stále hodně vysoko, a tak se nemůžeme divit tomu, když se stěhovací služby Praha využívají dnes a denně. Ostatně využít na stěhování v Praze firmu, to je jedna z vychytávek, jak stěhování hravě zvládnout. Není to však jediná vychytávka vedoucí ke snadnému stěhování.

Sice se říká, že člověk chce raději vyhořet, než aby se měl stěhovat, ale je pravdou, že stěhování může být dokonce snadné až zábavné, pokud se ví, jak na to. Prozraďme si proto několik vychytávek, které vám stěhování zásadně usnadní.

Začněte balit s předstihem

Abyste se z toho zkrátka nezbláznili, vyplatí se začít věci balit s předstihem. Nenechávejte to na posledních pár dní před zaklepáním stěhováků na vaše dveře. Začněte balit klidně měsíc dopředu s tím, že si na sbalené věci vyhraďte místnost. Krabice, které už budete mít sbalené, snadno přemístíte do místnosti, poté je jen vynesete do stěhovacího auta.

Začněte s tím, co nepotřebujete nebo co víte, že denně nevyužíváte. Sbalte třeba i sezonní věci a spoléhejte na to, že počasí rázem nezmění svůj názor na roční období.

Začněte balit správně

Nejeden člověk, který se kdy stěhoval, vám řekne, že aby bylo stěhování snadné, vyplatí se balit správně – tedy podle jakéhosi nepsaného seznamu. Ideální je začít s drobnostmi a bytovými doplňky, které k životu zkrátka nepotřebujete a které klidně můžete mít i měsíc dopředu sbalené vedle v místnosti. Poté je dobré začít s prádlem. Jak jsme zmínili, zejména sezonní oblečení nebo řadu ručníků můžete mít taky v krabicích. Je dobré sbalit si dopředu i spotřebiče, u nichž víte, že s nimi pracovat nebudete.