Vrtačka pro profesionála i domácího kutila

Vrtačka je přístroj bez kterého se neobejde žádný řemeslník ani domácí kutil. Nalezneme ji v každé domácnosti a to díky tomu, že je to dokonalý pomocník pro celou řadu domácích činností. Široký výběr nabízí značka blackdecker.

Kde všude vrtačku uplatníte?

Samozřejmostí je vrtání a to do celé řady různých materiálů. Pokud budete při jejím používání opatrní, můžete ji použít také pro šroubování. Pokud na ni připevníte „metlu“ správné velikosti, poslouží vám i pro míchání. Je potřeba vrtačkou pohybovat směrem nahoru a dolů. Je to ideální pomocník na broušení, ale jen po kratší dobu.

Druhy vrtaček

V současné době naleznete v nabídce blackanddecker-naradi.cz vrtačky akumulátorové a elektrické. Každý druh nabízí celou řadu výhod.

  • Vrtačky akumulátorové

Jsou vhodné pro používání v místech, kde není zdroj elektrické energie. Jako pohon slouží akumulátor, který je potřeba vždy dobíjet.

Méně výkonné aku vrtačky se dají používat pro vrtání a šroubování do měkčích materiálů, jsou lehčí a snadno se tak přenášejí.

  • Vrtačky elektrické

V této kategorii se nabízejí modely s příklepem či bez něj. Naleznete je i v nabídce značky black+decker.

Vrtačky bez příklepu nemají tak velký výkon a  lze je využít pro vrtání otvorů s menším průměrem, do měkkých druhů materiálů mezi něž patří třeba dřevo nebo plast. Nejčastější využití nacházejí v zámečnictví nebo stolařských dílnách.

Vrtačky s příklepem nabízejí vysoký počet otáček a nárazy, které narušují pevnost a jednolitost vrtaného materiálu. Jsou proto vhodnou volbou pro vrtání do pevnějších druhů materiálů mezi něž patří panel či beton.

Podle čeho vybrat vrtačku?

Hledisek výběru je celá řada. Především si však musíte uvědomit, k jakým činnostem ji budete používat nejčastěji a zda máte dobrý přístup do elektrické sítě. Pokud budete používat vrtačku nejčastěji v dílně nebo v domácnosti, pak je dobrou volbou vrtačka elektrická. V případě, že častějším místem bude zahrada, pak si raději pořiďte výkonnější vrtačku akumulátorovou.