Vybíráme vytápění do našeho domu

Teplo je pro spokojenost našeho bydlení nesmírně důležité. I z toho důvodu bychom měli dávat velký pozor na to, jak vlastně budeme vytápět. Nejenom, že bychom měli dosáhnout tepelné pohody, ale zároveň bychom měli hledět také na minimální náklady. I proto se jako ideální řešení hodí nové tepelné čerpadlo. Jedná se o systém, který s minimální spotřebou elektřiny dokáže využít energie z okolí a přeměnit ji na teplo. A právě díky tomuto postupu můžeme říci, že jsou tepelná čerpadla:

  • Velmi výkonná
  • Maximálně úsporná
  • Perfektně fungující

Nemyslete jenom na vytápění

Topení je sice prioritou číslo jedna, ale ani vy byste neměli zapomínat také na další důležitý fakt, kterým je to, že bude třeba také dostatečně a pravidelně ohřívat vodu. Ta je nezbytná na mytí nádobí, stejně jako na základní hygienu. Řešení jsou hned dvě. Může to být systém spojený se samotným vytápěním, který nabídne propojený zásobník teplé vody. Stejně tak doporučujeme ohřívač vody, který není závislý na jakýchkoliv dalších a jiných systémech. To znamená, že vodu ohřívá vždy tak, jak potřebujeme. I zde by měla být prioritou vysoká efektivita a minimální tepelné ztráty.

Klasický radiátor není vždy nejefektivnější

csm_gabo_podlahovka_upr_420694d9b9Když při výběru vytápění hledíme na možnosti, velmi často využíváme klasické radiátory. U nich musíme říci, že se jedná o možnost tradiční, ne však nejlepší. Hledíte-li na možnosti účinnější, potom ušetříte s podlahovým vytápěním. A to z toho důvodu, že se teplo distribuuje rovnoměrněji, stejně jako z důvodu, že voda v daném topném systému nemusí mít tak vysokou teplotu, jako v případě radiátorů. Samozřejmostí je, že podlahové vytápění lze bez potíží instalovat jak pod podlahy dřevěné, tak třeba i pod dlažbu, nebo celou řadu dalších, jiných materiálů. Jistotou je možnost instalace jak při stavbě, tak třeba i v průběhu bydlení, když se rozhodnete rekonstruovat.