Vyberte si kvalitní kancelářskou židli

Pokud denně trávíte mnoho hodin sezením při práci v kanceláři, zasloužíte si kvalitní kancelářskou židli. Trend home office proměnil i domovy na kanceláře. Kancelářská židle musí být pohodlná, ale zároveň má být ergonomicky navržená tak, aby poskytovala i zdravé sezení.

Pojďte si koupit kancelářskou židli, která bude pohodlná a poskytne zdravé sezení!

Sezení na židli při špatném držení těla způsobuje nejen bolesti zad. Může způsobit kardiovaskulární nemoci, bolesti ramen… Všichni si zasloužíme zdravé sezení.

Mezi běžnou kancelářskou židlí, ergonomickým modelem nebo speciální stoličkou pro hráče je rozdíl. Na výběr máte mnoho možností.

Kancelářská židle by měla poskytovat rovný nebo mírný sklon na podporu krevního oběhu při dlouhém sezení. Sedadlo může být nastavitelné do výšky i do hloubky.

Opěradlo by mělo ergonomicky lemovat záda. V sedadle mají některé židle umístěnou i bederní opěrku, což pomáhá lépe nastavit polohu kříže.

Loketní opěrky nejsou jen praktický doplněk. Pomáhají zmírňovat napětí svalů horní části těla a předloktí. Některé kancelářské židle mají nastavitelné područky, které lze přizpůsobit individuálním potřebám.

Výškové nastavení sedadla by mělo být samozřejmostí. Jednoduchý nastavovací mechanismus umožní perfektně nastavit polohu sezení.

Praktickým doplňkem kvalitních kancelářských židlí je opěrka hlavy. Opěrka slouží na krátký relax, ale pomáhá také hlavě odpočívat a zmírňuje námahu krku a zad.

Pěnové vycpávky pomáhají správně držet záda. Běžná „síťovina“ v základních modelech není flexibilní.

Kolečka na kvalitních židlích jsou určena buď pro tvrdé, nebo měkké podlahy. Při výběru kancelářské židle je třeba zohlednit i tento aspekt.

Nezapomeňte také přizpůsobit židli výšce stolu, výšce opěrky nohou, poloze monitoru (monitor musí být dole vzhledem k hlavě, jako při čtení novin) a myši (neměla by být příliš daleko od okraje stolu).