Vertikální zahrady sluší každému interiéru

Každý potřebuje občas utéct ze světa plného betonu, hluku a elektroniky a vyhledat místo, kde je v obklopení ticha a přírody. Relax je důležitý a stále více firem zjišťuje, že jsou jejich zaměstnanci produktivnější, když nejsou ve stresu a mohou být vystaveni příjemnému prostředí, které je dokáže uklidnit. V každém interiéru může být prostor určený pro relaxaci a nejlépe ho vytvoříte za pomoci vertikální zahrady.

Co je to vertikální zahrada

Pohled na zahradu plnou rostlin a zeleně má velký relaxační účinek, zelená barva nás uklidňuje, rostliny zvlhčují vzduch, pohlcují negativní energii a umožní nám cítit se lépe. Málokdo má v interiéru na zemi dostatek prostoru pro zelenou plochu, ale stěny jsou nevyužitým prostorem, který se doslova nabízí k tomu, aby poskytovat útočiště pro celou škálu krásných rostlin. Vertikální zahrady a zelené stěny jsou speciální systémy, které jsou uzpůsobené k tomu, aby bylo možné na stěnách pěstovat různé rostliny.

V současnosti patří mezi nejlepší možnosti modulový systém Gro-Wall® od české společnosti Graseko s.r.o. Ta vám umožní v komerčních prostorech, ale i v domácnosti disponovat krásnou zelenou stěnou, která se snadno udržuje a zajistí vám kouzelný prostor, která bude doslova lákat k relaxaci. Sestavení a nainstalování zelené stěny není těžké, může se skládat z obrovského množství různých rostlin a zlepšovat celkové klima. Tyto stěny mají i další výhody, jsou také skvělou zvukovou a tepelnou izolací, v zimě poskytnou větší teplo a v létě budou zase příjemně ochlazovat. Celý systém je vyrobený z recyklovatelných materiálů a systém závlahy rostlin je vytvořený tak, aby nevedl ke zbytečným ztrátám vody. Jelikož je systém vertikálních zahrad modulární, můžete je rozšiřovat ve vertikálním i horizontálním směru. Inspirujte se přímo na webu poskytovatele Graseko.cz.