Venkovní okenní žaluzie jsou nejúčinnější stínící technikou

Sloupec na teploměru stoupá. Hladina rtuti se vyšplhala až na 37 °C a jde stále výš. Vzduch v místnosti je neúnosně rozžhavený. Dá se s tím do budoucna něco dělat? Jistě!

Přišel nejvyšší čas porozhlédnout se po vhodném typu stínící techniky. Nejúčinnějším řešením jsou jednoznačně exteriérové žaluzie.

Venkovní žaluzie umí spolehlivě zamezit nepříjemnému přehřívání interiéru
To však není vše. Venkovní horizontální žaluzie umožňují také plynulou regulaci světla a současně zabraňují i nežádoucím pohledům sousedů. Žaluzie Diplomat C50 od firmy K-system jsou
osazeny kvalitními hliníkovými lamelami ve tvaru písmene „U“, mechanismus je ukryt před povětrnostními vlivy v horním profilu a žaluzie minimálně snižují světlost oken.

Vyberte si nejvhodnější profil lamel – U, C, Z, S!

K dalším oblíbeným typům žaluzií patří venkovní žaluzie Prominent C80 či Z90. Prominent C80 má lamely, jak již napovídá sám název, ve tvaru písmene „C“ a je možné je naklápět do obou stran. Na rozdíl od lamel ve tvaru „Z“ nemá céčková lamela ve spodní části zalisované polyamidové těsnění. Tvar lamely tedy neumožňuje, aby lamely při překlopení na sebe doléhaly. I tyto lamely mohou být po bocích fixované pomocí ocelového lanka v plastovém pouzdře nebo jsou zakončeny plastovými či zinkovými kolíky.

V roce 2012 společnost K-systém uvedla na trh novinku. Lamely Prominent S90 a S75. Profil „S“ spojil výhody zetka i céčka a stal se nejoblíbenějším typem lamel, který je velmi elegantní a je doporučován zejména architekty, protože se dobře kombinuje s nadokenními venkovními roletami.

Již jste slyšeli o solárních žaluziích?

Solární žaluzie patří k zásadním novinkám, jež rozhýbaly loňskou sezóny. Tento typ žaluzií je ovládán elektrickými motory. Motory jsou však napojeny na solární modul, jež je ukryt v boxu žaluzie a průběžně dobíjí baterii s výkonem 2300 mAh. Výhodou celého systému je, že nepotřebuje přívod elektrické energie, vše funguje bezdrátově.

Hledáte-li spolehlivého dodavatele stínící techniky, obraťte se s důvěrou na společnost K-systém ještě dnes. Z široké nabídky interiérových vertikálních a horizontálních žaluzií, exteriérových žaluzií, slunolamů či sítí proti hmyzu si vyberou i ti nejnáročnější z vás.