Nevíte si rady s údržbou zeleně? Oslovte profesionály

Zeleň ve všech podobách je nezbytnou součástí životního prostředí, zdrojem kyslíku a příležitostí k relaxu a odpočinku. Je však třeba se o ni náležitě starat.

Města a obce, stejně jako nejrůznější firmy či majitelé zámeckých zahrad a parků mají možnost svěřit realizaci údržby zeleně profesionálům.

Služby RD servis

V olomouckém kraji tyto práce i řadu dalších činností spojených s údržbou zeleně, zajišťuje společnost RD servis. Své služby nabízí v Olomouci, Prostějově, Litoveli, Uničově, Šternberku i v okolí těchto severomoravských měst. Údržba zeleně Prostějov a okolí je zajišťována na základě objednávek nejen od právnických osob, ale i od běžných majitelů rodinných domů a zahrad. V těchto případech je to nejčastěji udržování trávníku a travnatých ploch sečením, zavlažováním či mulčováním a také vertikutací.

Co všechno firma nabízí

  • vertikutace okrasných trávníků
  • prořezávání a odstraňování dřevin
  • zakládání trávníků a výsadba okrasných keřů a stromů
  • rizikové kácení stromů
  • sečení trávy včetně sběru na zahradách a obecních plochách
  • kompletní zahradnické práce
  • realizace a servis automatických zavlažovacích systémů
  • odvoz bio-odpadu ze zahrad

Zahradnické práce

Firma provádí především veškeré činnosti spojené s údržbou soukromých i veřejných zelených ploch. Kromě trávníků pečuje o veškerou vegetaci v okrasných zahradách, o ovocné stromy, keře i květiny. Soukromé osoby, města či obce si mohou objednat pravidelné sekání, vertikutaci, přihnojování půdy a další činnosti. Patří k nim i mulčování vysoké trávy, které je vhodné například u zanedbaných zelených ploch.

Máte-li na zahradě ovocné či okrasné stromy, můžete si objednat jejich pravidelnou prořezávku a usměrňování růstu. K péči o stromy patří také pravidelné postřiky předepsané pro jednotlivá roční období.

Zavlažování zahrad

Ke službám firmy RD servis patří také instalace, zprovoznění a následný servis automatických zavlažovacích systémů. Je důležitá činnost vhodná nejen pro veřejné plochy, ale i pro soukromé zahrady. Systém je napojen na zdroj vody, jemně rozstřikuje vodu na trávník, nebo přivádí vodu pomocí děrovaných hadic k jednotlivým rostlinkám na záhonech.