Velké knihovny – proč ano a proč ne?

Pokud si zařizujete zbrusu nový obývací pokoj, pak se rozhodněte pro zařizování podle aktuálních módních trendů, které najdete v mnoha magazínech nebo internetových časopisech o bydlení. Přece jenom jestli si zařídíte obývací pokoj jak podle sebe, tak i podle aktuálních trendů, budete nadmíru spokojeni a už ho nebudete chtít znovu spravovat. Pokud si myslíte, že se mění trendy jenom v módě, pak jste na omylu, protože i v bydlení je toho tolik, co stojí za zmínku.

Pakliže bychom se měli dívat na modernost obývacího pokoje, pak se soustřeďte na nábytek, který je aktuálně moderní hlavně v masivní podobě. Nebojte se tmavého vzhledu či tmavých barev tohoto nábytku. Buď je stylová čistota, tedy všechno do bílé barvy, nebo temnota – tedy vše do tmavě hnědé přírodní barvy. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv barvu a pro jakýkoliv design vašeho obývacího pokoje, soustřeďte se hlavně na velké knihovny, které by měly být součástí každého moderního obýváku. Nemusíte být velcí čtenáři, ale rozhodně byste takovou knihovnu měli mít. Třeba už jenom pro to, že to bude takový poháněcí motor k tomu, abyste si řadu těch knih samozřejmě přečetli

Proč ano?

Knihovna je skvělé zaplnění volného místa. Navíc pokud máte problém s tím, že máte pocit, že je váš dům nezabydlený nebo neútulný, pak knihovna tento pocit dokonale zabije. Díky knihám, kterými vyplníte volné police knihovny, se tak rychle zbavíte toho nezabydleného pocitu. Navíc říká se, že bohatý člověk nemá velkou televizi, ale má velkou knihovnu. A něco na tom skutečně je.

Proč ne?

Knihovna má však své nevýhody – jako ostatně všechno. Je náročnější hlavně na uklízení – prach se na knihy a na samotné police lepí jako moucha na mucholapku. Bude to taky trochu dražší, protože knihy něco stojí, a jestli se rozhodnete zaplnit kompletně celou knihovnu, pak si dobře prohloubíte díru v peněžence.