Do jakých destinací se vyplatí jet na dovolenou kvůli ceně?

O Češích se stále říkalo, že jsou skrblíci, protože šetřili tam, kde neměli, a utráceli tam, kde utrácet bylo naprosto zbytečné. V poslední době se ale ukazuje, že Češi nejsou zas takovými skrblíky, jak si všichni mysleli. Kupodivu se nyní neohlížejí na finance tehdy, kdy vybírají například letní dovolenou. Většinou se volilo to, že se pojede na takovou dovolenou, která je nejlevnější, ale asi se Češi už poměrně spálili, protože najednou se nerozhodují pro tu nejlevnější dovolenou, ale pro tu, která vyjde nejlépe.

Letos by však byla chyba, kdybychom se na finance ohlíželi tehdy, kdy bychom vybírali dovolenou, protože sice najdeme i poměrně levné dovolené, ale jelikož se nabízejí o tři tisíce dražší, ale all-inclusive zájezdy, byla by chyba toho nevyužít. Pokud by vás zajímalo, do jakých destinací se vyplatí jet, protože jsou výhodné kvůli ceně, pak vám přinášíme pár tipů.

• Řecko

Letos je jednou z nejvýhodnějších zemí rozhodně Řecko. Dříve jsme byli zvyklí, že Řecko bylo výhodné jenom na sklonku září a října, ale letos tomu je jinak. Nyní je tato země výhodná už od samého začátku prázdnin a udělal by chybu ten, kdo by do Řecka letos nejel. Například takovou all-inclusive dovolenou na Rhodos dnes najdete zhruba za jedenáct až dvanáct tisíc, což je naprostá paráda! Do mnoha destinací je za takovou cenu dovolená s jednou hvězdičkou, ale tady dostanete za tuto sumu naprosto všechno!

• Chorvatsko

Klasicky se jezdí na dovolenou do Chorvatska, což je pro nás Čechy asi nejatraktivnější dovolená díky ceně. Nejčastěji tam jezdí rodiny s dětmi, které nikdy neviděly moře, protože díky Chorvatsku se tak děti budou moct pokochat krásou moře a poměrně za levnou sumu. Nicméně pokud sem míříte, raději si své peníze směňte dopředu, protože platit kartou se zde nevyplatí. Je to z toho důvodu, že v poslední době se začíná mnoho obchodníků rozhodovat pro opravdu velkou přirážku, které si nevšimnete, pokud si nevezmete účtenku. Bez účtenky byste se jen stěží mohli hádat sami se sebou, kde jste přišli třeba o pět set korun. S účtenkou však tuto chorvatskou přirážku můžete u své banky reklamovat.