V bezpečí za všech okolností? Jedině s vhodným pojištěním majetku!

Kroupy, orkán nebo požár? S kvalitním pojištěním může být rodina v klidu, ale Češi bývají k pojištění svého majetku dosti laxní, často zjišťují, že mají špatně zajištěnou nemovitost až ve chvíli nehody nebo přírodní katastrofy. Na co dbát při výběru pojištění?

Výběr správného pojistného produktu

Špatně vybrané pojištění? Při pojišťování majetku dochází nejčastěji k záměně dvou pojistných produktů, pojištění nemovitosti se však zásadně odlišuje od pojištění domácnosti. Obě pojistky sice jistí nemovitost, ale každá jiným způsobem. Zatímco pojištění nemovitosti kryje škody způsobené na budově a hrubé stavbě včetně střechy a pevných součástí, pojištění domácnosti se týká vnitřního vybavení včetně nábytku, elektroniky, oblečení, sportovních nebo osobních věcí. Výhodou komplexní pojistky je kombinace obou, navíc lze sjednat takové pojištění jen na základě počtu metrů čtverečních a nehrozí tak riziko podpojištění.

Včetně katastrofických rizik

A jaká rizika pojistka kryje? ERGO pojišťovna má základní i katastrofická rizika v ceně, pojištěnou domácnost tak neohrozí voda, oheň ani vítr, dokonce pojistka zahrnuje i rozbití skla z jakékoli příčiny, zkrat na elektromotorech nebo pojištění elektroniky bez limitu. K dispozici je také asistenční linka, kam se hlásí škodní události. Operátoři ale pomohou i s řešením krizové situace a zajistí řemeslný servis včetně elektrikáře, zámečníka nebo instalatéra.

S pojištěním občanské odpovědnosti

Kalamita v bytě může mít dopad i na sousedy, právě proto je v rámci pojistky i zdarma pojištění občanské odpovědnosti. Z této pojistky se kryjí škody, které se stanou na cizím majetku, může jít právě o vytopení sousedů nebo jiné škody. Tato pojistka se vztahuje na všechny členy domácnosti včetně domácích zvířat vyjma psů nebo koní. Má dokonce celosvětovou platnost, hodí se tak při cestách do zahraničí na dovolenou i krátkých výletech za hranice.