Topidla pro váš dům

Topit lze buď dálkovým topením, nebo pomocí místního vytápění. V obou případech jde při topení o činnost, která se snaží o příjemnou tepelnou pohodu v interiéru. Zdroj tepla je umístěn přímo ve vytápěné místnosti a rozdíl je pouze v tom, zda je teplo přiváděno potrubím z teplárny, nebo je vytvářejí samotná topidla.

Obecně o plynových topidlech

elektricky-konvektor-concept-ks-3006-1_detail_csPro místní vytápění jsou kromě elektrických topidel, nebo topidel na tuhá paliva vhodná i topidla na plynná paliva. Přívod vzduchu potřebného pro spalování směsi plynu může být řešen přívodem vzduchu z temperované místnosti nebo z venku. Rovněž může být uzpůsoben odvod spalin a to buď do samotné místnosti (ovšem pouze pro malé tepelné výkony), nebo do venkovního prostředí.

Průmyslová topidla Master

master-34cr-1_detail_csBohatý výběr různých druhů topidel najdete na specializovaném webu eprofi.cz. V nabídce jsou naftová topidla s přímým i nepřímým spalováním, plynová topidla na propan-butan, elektrické přímotopy, kotle na směsi upotřebených olejů a tuhá paliva. Zajímavou novinkou jsou naftová infra topidla s dokonale čistým spalováním. Odlehčenou verzí plynových infračervených kamen je infračervený plynový zářič Master 34CR, který je vhodný pro vytápění dílen, skladů, garáží a podobných uzavřených prostor. Výhodou tohoto topidla je snadná přenosnost a vydávání příjemného sálavého tepla.

plynovy_salac_master-patio_bp-13_detail_csDalší podkategorií topidel Master jsou naftová topidla s nepřímým spalováním, které mají spalovací komoru s odvodem spalin pomocí komínku. Topidlo může být použito i v místnosti, kde se zdržují lidé, nebo jsou umístěna zvířata. Druhou možností je umístění topidla venku a přivádění ohřátého horkého vzduchu do místnosti flexibilní ohebnou trubicí.

Nejlepší poměr cena/výkon nabízejí topidla na propan-butan, kterými jsou například zahradní (terasová) plynová topidla Patio, nebo průmyslové tepelné sálače Master. Výkonné topidlo v ceně kolem pěti tisíc Kč je schopno rychle temperovat i poměrně velkou halu. Pro menší dostatečně větrané prostory je určeno topidlo Master BLP 27M s ventilátorem, kterým lze ve velmi krátké době dosáhnout zvýšení teploty.